Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit NAGYON nem szabad...

Mi az amit NAGYON nem szabad csinálni a terhesség első trimeszterében? Fizikailag, lelkileg, egészségügyileg érdekel a téma.

Figyelt kérdés

Mitől mehet el a baba leggyakrabban?

(Úgy tudom,hogy az első 12 hét a legveszélyesebb).


2011. júl. 8. 19:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Terhesen nem rúghatnak ki!!!

Menj táppénzre, ez lesz a legjobb, neked és a babának is.

2011. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Először is orvosi lelettel kell bizonyítanod, h babát vársz, valamint kell a kiskönyv. Néhány helyen a lelet is elég. És akkor már biztonságban vagy! Nem rúghat ki, mert akkor te mehetsz a munkaügyi bíróságra, ugyanis erről törvény van. Nem tudom hány órát és milyen műszakba dolgozol, de pl éjszakázni nem lehet(onnan tudom, h én éjszakáztam amikor terhes lettem, az elsőnél áttettek nappalra, másodiknál tp), könnyített munkát kéne ajánlania, ahogy már előttem is írták 12 órázni sem lehet. Vannak törvények amik védik a kismamákat és ezt sztem ki is kell néhány helyen használni.

jó babavárást

2011. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Azért ne izgulj ennyire, tényleg hagyj fel most már a fagyis zsákokkal, de ha bajt csináltál volna, akkor már rég tudnád. Nem olyan egyszerű az. Nagyon régen, mondjuk falvakban, mikor még az orvos sem volt divat, nem még az abortusz, mikor a nagymamám kislány volt, mesélte, hogy akkor nem értette, hogy az anyukája kombinéban feküdt az udvaron a hóban, meg emelgette a homokzsákokat, és sírt, hogy hiába emelget, hiába minden, de ő nem akar még egy gyereket. Aztán akárhogy is próbálkozott, mégis lett még egy. Persze, azért nem kell emelgetni 40 kilókat, de ne aggódj, ha bajt csináltál volna, már tudnád.
2011. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az orvosom azt mondta amikor a másodikkal várandós lettem, hogy ha lehetséges még a 2 éves lányomat se emelgessem. Nincs semmi bajom a baba is jól van, de valamiért ezt javasolta, ahogy tudtam betartottam. Ahogy előttem is írták nem rúghat ki a terhesség miatt. Ha mégis azonnal munkaügyi bíróság!!! Könnyített munkát kell, hogy adjon kevesebb munkaidőben! Remélem, hogy minden rendben lesz, de szerintem is ha nem tapasztalsz semmilyen rendellenességet (fájdalom, vérzés, erős görcsök stb), akkor minden rendben. Saját megnyugtatásod érdekében szerintem keress fel egy nőgyógyászt aki ultrahanggal is megvizsgál. Ha a főnököd nem hajlandó betartani a rád vonatkozó (téged védő) szabályokat, akkor azonnal táppénz. Remélem minden rendben lesz! Boldog babavárást!

Egy gyönyörű 2 éves és egy 13 hetes magzat anyukája

2011. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!