Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes nők tényleg nem ehetnek...

Terhes nők tényleg nem ehetnek májat?

Figyelt kérdés
2007. júl. 5. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
már miért ne ehetnének? csak ne nyersen :D
2007. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A máj méregtelenítő szerv, sok káros anyagot elraktároz, ezért nem szabad túlzásba vinni a fogyasztását. Viszont fontos vitaminokat, ásványi anyagokat is raktároz, amelyekre a terhes szervezetnek még inkább szüksége van, emiatt nagyon hasznos is. Havonta 2x-3x is ehetsz,az nem okoz bajt.CSecsemők is ehetik hetente 1x, persze kellően meg kell főzni, sütni.
2007. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam,hogy a máj sok vasat tartalmaz de nem szabad sokat fogyasztani mert az káros a babára! Inkább más tápanyagokból kellene pótolni a vasat a terhesség ideje alatt!
2007. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor babát vártam, pont akkor láttam az egyik ismeretterjesztő csatornán, hogy mivel etetik a csirkéket. Előtte nep pont egy jóízűt lakmároztam fokhagymás, borsos csirkemájból. Mivel viatminokat is kapnak, és raktározó szerv, az A-vitamin is felhalmozódik benne, és a gyermek fejlődésére nagy dózisban veszélyes lehet, de ott csak a csirkemájat említették. Akkor azt gondoltam, kár volt, hogy láttam ezt a műsort, mert a frászt hozta rám. Utána nem ettem több májat. Egészséges a lányom, októberben már három éves lesz.
2007. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A máj egészséges a kismamáknak is,csak tudni kell mértéket tartani mint mindenből!
2007. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szia!nekem kifejezetten mondta a védőnő hogy egyek májat mert kevés a vasam!viszont nem kell tulzásba vinni!lehet sőt fontos hogy a vas minél több legyen mert a baba is rengeteget elvon a szervezetedből majd!üdv 34 hetes kismama
2007. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!