Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell Folsavat külön...

Meddig kell Folsavat külön szedni? Van itt olyan aki nem szedett terhesvitamint? Egyészséges babája született?

Figyelt kérdés

Sajnos egyetlen terhesvitamin sem marad meg bennem, pedig már 16. héten is túl vagyok. A 13-14. hétig szedtem külön, utána ismét próbáltam terhesvitamint, de még mindig bátnja a gyomrom, így szinte azonnal kijön... :(


Azt olvastam, hogy elvileg a 12. hétig fontos, de ugye valamennyi van a vitaminokban...

A kérdésem az lenne, kell-e ilyenkor külön pótolni?

Lehet abból baj, ha nem szedek terhesvitamint?

Így is egészséges lehet a babám?


A labor eredményeim jók, igyekszem sokféle gyümölcsöt, zöldséget enni.

Jelenleg csak magnéziumot szedek.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!


2011. júl. 11. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten nem szerettem volna terhesvitamint szedni, amivel az orvosom is egyetértett. Folsavat szedtem a 16. hétig, szükség szerint magnéziumot (Magne B6), kb. félidőtől vasat (szirup formájában, Hübner vital iron F), illetve ekkortól kb. heti 2-3 kálcium pezsitabit ittam (Calcium Sandoz). Mindegyik készítményt orvossal egyeztetve. A babám egészséges, mint a makk, annak ellenére, hogy 2 hónappal korábban jött másfél kilóval(bár ez nem a vitaminokkal volt összefüggésben), 8 hónaposan 10 kg. Igazi vitamin-gombóc. :)


Szóval ne aggódj! Ha ezeket beviszed, semmi baja nem lehet a babának! Boldog babavárást!

2011. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A terhesvitamin sima multivitamin plusz folsav van benne megnövelt mennyiségben. Ettől terhesvitamin.

Ha te szedtél folsavat, akkor szedtél terhesvitamint az általában javasolt ideig. Ez csak azért fontos, mert ez a vitamin ami feltétlenül szükséges és sajnos természetes forrásból nem hasznosul, csak mesterséges formája.

Ha akarnád szedni, keress olyan élelmiszereket, amik terhesvitaminnal (folsavval) dúsítottak és használd ezeket. Nem hiszem, hogy egy lisztből, tésztából észreveszed, hogy folsavval dúsított.


Maga a multivitamin szedés, megint más kérdés, vannak akik mindig szednek különféle vitaminokat. Vannak akik egyébként sem, ez már a te egyéni választásod.

Mondjuk nekem jó volt, mert aktív életet éltem terhességem alatt, tanítottam és kérdezték influenzás tanítványaim, jöhetnek e és mondtam persze és soha nem voltam beteg a terhesség alatt illetve nem kellett külön szednem vasat és magnéziumot, amit viszont kellett a második babánál, akivel elhanyagoltam a vitamin szedést.

Úgyhogy ha harmadszor is terhes leszek, próbálom szedni, mert tényleg számtalan előnye volt az első terhességem során. De a babának mindegy, mert ő elveszi a szervezetből, ami kell neki, csak az anyánál alakulhat ki hiány.

2011. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Gondolj bele 20 éve nem volt ilyen mizéria ezekkel sem,mégis mennyi egészsséges ember van:)))

én ettöl függetlenül szedtem,mert sose tul jo a vérképem.

2011. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12ik hétig szedtem E vitamint és folsavat (orvos tudta nélkül,védőnő javaslatára). Az orvosom nem szereti ha bármilyen vitamint szed a kismama,ő azt mondja,hogy felesleges! Kisfiamnál sem szedtem semmit,csak vasat kb félidőtől (más doki volt). Teljesen egészséges fiam született,3880grammal és 57cm-el!
2011. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hipp natalt probaltad? gyumolcskoncentratum gyakorlatilag
2011. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A magnézium megmarad benned,de a terhes vitamin nem? Ezt hogy csinálod? (bennem csak akkor nem maradt meg,mikor hülye fejjel éh gyomorra vettem be)


Elegendő a folsavat szedni,meg a magnéziumot- főleg,hogy a laborod jó,és igyekszel sok zöldséget,gyümit enni!

A folsav is csak azért kell,hogy a tartalékod meglegyen! Egészséges kismamáknál is az utolsó hetekben alacsonyabb lesz a vas szint,ami persze nem probléma,semmilyen gondot nem okoz sem az anyukának,sem a babának,de jobb,ha az anyukának is megvannak a tartalékai!


Én egyébként,bár gyerekkorom óta vérszegény vagyok,ami terhesen még gyógyszer szedésével sem javul, 2. terhességem alatt nem szedtem csak a mg-t. Tökéletesen egészséges gyermekünk született! A szülés alatt/után sem volt semmilyen komplikáció!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyerkőcös,31 heteske

2011. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Épp a múlt héten voltam 36 éves és anyukám terhessége alatt szedte a folsavat és az összes korombeli anyukája emlékszik rá, mert rettenetes ízű volt és sokan hánytak tőle.

És emlékszem az unokatestvérem kisfiával mikor terhes volt az anyja 20 éve, neki is kellett szednie, de ő nem szedte, mert rossz volt az íze.

Úgyhogy folsavat legalább 45 éve írnak fel a kismamáknak Magyarországon. Persze akkoriban is sokan voltak, akik nem szedték, de alapból javasolt volt. Legalábbis az összes anyukám korabeli nő emlékszik rá a környezetünkben.

2011. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Próbáltad este vacsi után bevenni? Vagy lefekvés előtt? Sokan mondták, hogy így megmaradt bennük a terhes vitamin...Szerencsére nekem nem volt ilyen "hányós" problémám, Elevitet szedek már a terhesség tervezése óta, és folsavat mióta kiderült h várandós vagyok. Külföldön élek, itt végig ajánlják a folsav szedését, bár nálatok tudom, csak első trimeszterben. Én azért a szülés napjáig szedni fogom. Nekem, úgy érzem inkább elmulasztotta a terhes vitamin a hányingert, mivel volt egy-két nap amikor elfelejtettem bevenni, és észrevettem, hogy nem vagyok olyan jól mint szoktam...írja is az Eleviten, hogy csökkenti a rosszulléteket, szóval nekem bevált :) Egyébként ahogy az előző válaszolók is írták, nem a babának van annyira szüksége ezekre a készítményekre (bár szélsőséges esetekben mégis), hanem a kismamának, mivel a pici "elveszi" amire szüksége van, ezért jó ha mindenből van elég, mivel az anyánál vitaminhiány alakulhat ki, és sajnos sok esetben ez meg is történik...Üdv
2011. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!