Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz velünk kismamák ha...

Mi lesz velünk kismamák ha elfogadják az új miniszterelnök megszorításait? Gyed 1 év, csp eltörölni, szocpolt megszüntetni.

Figyelt kérdés
Ez durván felháborító!!!!! Mindent elvesznek... és csodálkoznak hogy nincs kisgyerek... hát minek ilyen világba szülni? 14 hetes vagyok, szeptemberbe szülök elvileg, de ha én ezt előbb tudom, hogy mindentől megfosztanak, akkor lehet nem vállalok még egy gyereket... Ez durva... Teljesen felháborít ez. És azt tudja valaki, hogy ha be is vezetik, akkor mikortól??
2009. márc. 31. 10:45
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%

Hogy mikortól vezetik be, még nem tudni. De az előirányzatok szerint (tegnapi média) a csp-t "csak" befagyasztják, ami azt jelenti, hogy nem törlik el, de nem fog emelkedni.

Szép kilátások egyébként... :((((

2009. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom mikortól lépne hatályba. Eléggé elkeseredtem én is, most 6 hós a lányunk, de szerettünk volna még legalább 1 babát - de így eléggé esélytelennek tűnik :(

Annyira ellehetetlenítenek, hogy a végén kénytelenek leszünk külföldre menni, persze az sem kánaán, ezzel tisztában vagyunk, De legalább a tisztességes munkáért kapott bérből meg lehet élni anélkül, hogy azon agyaljunk, holnap miből veszünk kenyeret... nemhogy még gyereket vállaljunk :S

2009. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
92%
Viszont a kajajegyet megadóztatják!Eddig is csak 6000ft-ot kaptunk,jó lesz,ha még adót is vonnak belőle!A kiadások pedig egyre nőnek!
2009. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
88%
a családit nem eltörlik,csak befagyasztják,az az nem emelkedik az összege.egyébként hasonló véleményen vagyok.ezek az "emberek" nem foglalkoznak velünk kisemberekkel,ők bőven megélnek a havi sok százezres jövedelmükből....
2009. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

Tehetetlenek vagyunk, mert mint mi egyszerű állampolgárok véleményére nem kiváncsiak a nagyokosok, csak egy hónapot próbálnának úgy ki, hogy minimálbérből éljenek és ők is megéreznék,

21 hetes kismama

2009. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
83%
Valakinek marha sokat jelent az a szar kis tizenegynéhány ezer forint csp. is :(( Undorító ami itt megy!
2009. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
78%
Én 13 hetes vagyok, első baba. Nem tudom mi lesz velem. Kár volt hogy sokan annó rájuk szavaztak, ígértek fűt-fát, hát most megkapjuk. Hova jut így a világ???? Rabszolgák lettünk a saját hazánkban. De bezzeg nekik kell a több milliós prémium, meg jutalék... Pofátlanság! Nem tudom mi lesz így velünk, de ez szemétség amit művelnek. Teljesen kiakadtunk, már nem nézek híreket mert nagyon ideges leszek tőle. Ja és ez ami itt folyik nem demokrácia már hanem diktatúra! Lassan éhbérért dolgozunk, a számlák, kiadások meg elérik a csillagos eget. Ja és azt sem értem hogy ha a gyereket 1 éves kortól már bölcsibe kell adni, de hogy ha nincsen hely??? A bölcsik, ovik tele vannak, akkor mit csinálsz a gyerekkel? Szőrnyű hova tartunk!
2009. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
ÓÓ igen, én írtam rosszul, "csak" befagyasztják a csp-t!! De az is úgy volt, hogy szeptembertől emelik!!!! Milyen szarrágók... Ez durva... Teljesen kivagyok akadva. És ha új szavazás lenne, és a fidesz kerülne hatalomra akkor ők is ezt tennék?? Talán nem?!
2009. márc. 31. 10:59
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok, nem értem, miért kellett lepontozni?

Én is a kérdésre válaszoltam...

2009. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
93%

Én tegnap, mikor meghallottam, hogy 1 évre akarják csökkenteni a gyedet, elsírtam magam. (nyilván a hormonok miatt is, a másodikat várom épp).


Egy ilyen döntést nem lehetne egyik pillanatról a másikra bevezetni!!!! pl. akik most már terhesek, még abban a hiszemben vállalták a gyermeket, hogy a 2 éves gyedre számítottak. (És itt a számítás szót nem a nyerészkedésre értem, hanem arra, hogy végiggondolták, fizetni tudják-e a rezsit, a kaját) (Egyébként az is épp elég szomorú, hogy manapság már komolyan ki kell sakkozni minden fillért, hogy mikor jöhet egy baba.)

2009. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!