Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell fogorvoshoz menni?

Miért kell fogorvoshoz menni?

Figyelt kérdés

mindenhol azt olvasom, hogy 5-8 hét között kell menni. én be voltam jelentkezve, de mivel előző nap nem jött meg -akkor kellett volna- és a teszt is + lett, ezért lemondtam. mert máshol meg azt hallottam hogy előtte kellene elintézni.

vagy ez az érzéstelenítő miatt van? én anélkül sajnos nem bírom elviselni a fogorvost! :'(


2011. júl. 12. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi van az érzéstelenítő miatt? Ugye nem hiszed azt, hogy nem kaphatsz érzéstelenítőt? Nekem 16 hetesen húztak (komplikált húzás volt) akkor 3 körben injekciózták körbe a fogam, 20 hetesen tömtek, akkor csak 1 körben kaptam, de kaptam injekciót!

Szólj, hogy terhes vagy, és a fogorvos tudni fogja mit adhat neked és mit nem.

2011. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért írják sok helyen, hogy jobb előtte elintézni, mert akkor kényelmesebb, nem a terhesség alatt kell ezzel foglalkozni, amikor amúgy is az ember lánya nem ezzel akarja tölteni az idejét.. Én is terhesség alatt jártam/járok a fogorvoshoz és semmi bajom nem lett tőle, holnap és holnapután is mennem kell, csak annyit kell tenned, hogy szólsz a dokinak, hogy terhes vagy és másfajta érzéstelenítőt ad, nem Lidocain-t, hanem Ultracain-t vagy mit, nem tudom.. :-) Szóval ne aggódj, érzéstelenítőt mindenképp fogsz kapni, ha kérsz, de azért is jobb lenne most megcsináltatni őket, semmint várni, mert terhesség alatt amúgy is gyorsabban romlanak a fogak, mint alapból.. :-)


Kitartást! :-)


38 hkm

2011. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó köszönöm. csak mert amikor még nem terveztük a babát akkor injekció előtt mindig megkérdezte hogy nem vagyok e terhes. és mivel nem voltam, beadta. és bocsánat tudatlanságomat de igen, azt gondoltam hogy akkor ha terhes vagyok nem ad injekciót. :S
2011. júl. 12. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
nem muszáj ilyen hamar elmenned,én is csak a 20.hét után mentem,mert sokáig hányingerem volt.
2011. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
UTOLSÓ KÖSZÖNÖM! :) akkor visszajelentkezek :D
2011. júl. 12. 20:48
 6/9 A kérdező kommentje:

bocsánat, de megírtam a kommentemet és addigra válaszolt valaki.

az 1. hozzászólásom a 20.43nak ment,

a 2. a 20.45-nek

és a 20.47nek pedig: már a múlthéten szerettem volna csak a + teszt miatt nem mertem és lemondtam. :)

de akkor megyek majd a jövő7en! :) köszönöm még egyszer!

2011. júl. 12. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha problémád van,akkor elmehetsz a fogorvoshoz,egyébként nem kötelező!



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös

2011. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 20. hét körül mentem. De mindenféleképp érdemes elmenni. 1 terhességemnél még azt hittem, " esztétikai " okokból, de most megtudtam, hogy egy észrevétlen szuvasodó fog magas gyulladásos labor értéket eredményezett nálam, ami akár koraszülést is okozhatott volna.
2011. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:
Folyamatosan karban tartotta a fogaimat a fogdoki, de terhesen is voltam már nála, hátha van valami kezdődő probléma, amit én még nem érzek. Csak fogkövet szedett le 1-2 helyről, és jó tanácsokat adott, hogyan tudok még jobban vigyázni a fogaimra, és visszarendelt szeptemberre is, h még 1x leellenőrizze rendben van-e minden. Sajnálatos, h mindenki azt gondolja, csak akkor kell fogorvoshoz menni, ha baj van! Sokkal jobb megelőzni a komoly problémákat! Egy lappangó gyulladás nagy problémát okozhat nem terhesen is!
2011. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!