Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mossátok a babaruhákat?

Hogy mossátok a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Most vagyok 30+2 hetes terhes és már szeretném kimosni a babaruhákat és lassan összepakolni a kórházi csomagot. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen márkájú mosógélt és öblítőt vegyek amitől biztos nem lesz allergiás a kisbabám? Hány fokon mossam?
2011. júl. 14. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ez a követendő, mindenki mást fog mondani, én így csináltam:


Folyékony mosószer (Tomi), öblítő helyett ecet. Új ruháknál 30 fokos áztató program, turkált/használt ruháknál 50 fokos program. És mindent vasaltam, illetve gőzöltem. A mosószer igazából mind1 szerintem, ha biztosra akarsz menni küldj rá a mosás végén egy sima öblítés programot, hogy minden mosószer kijöjjön.


35+2 hkm

2011. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 40 fokon mosom őket, Tomi mosóporral, és Gabi babaöblítővel. Mondjuk most 5 hónapos, múltkor nem volt itthon babaöblítő, így Silant használtam. Nem lett tőle baja, így most 1-2 hete azt használom az ő ruháihoz is. De mindig bekapcsolom az intenzív öblítést, hogy nehogy mosópor maradjon valahol.
2011. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40 fokon mostam, öblítőt direkt nem használtam, elég a mosószer pici babánál szerintem, a dm-ben valami fehér dm-es sensitive mosószert lehet kapni, nagyon jól bevált, mert picit allergiás a babám bőre és ezt bírja.
2011. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még új ruháknál a mosódió mosószer helyett és ecet öblítő helyett (1/3-ad arányban).


Amikor már tele van foltokkal, akkor nem baj, ha vanish szappannal jól erősen bedörzsölöd, kimosod mosóporral, de utána mosd át ecetes vízzel is.

2011. júl. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jah igen és 60 fokon mosok, nagyon durva kakis dolgok esetén 90-el is (nem ment össze egy ruha sem és nem is nyúltak ki, ellenben folyamatos hidegvies mosástól nagyon kinyúlnak a ruhák)
2011. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a sötétebb farmer, 60fokot nem bíró ruhákat 40fokon 30perces mosással a nem nagyon piszkosakat, a kicsit macerásabbakra 1,5órás extra öblítős programot használok(több mszer miatt), a világos, 60fokot is bírókat pedig 60fokon.

Most biopon van itthon, de használtam már arielt, formilt, tomit, ami fix az a silan öblitő.

2011. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elején 40 fokon mostam Persil sensitivvel,és nem használtam öblítőt,és mindent átvasaltam.Később a mosószer maradt,és Silan sensitiv,vagy Gabi öblítőt használtam,és elhagytam a vasalást(nem volt rá időm:)).
2011. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ariel meg lenor öblítőt használtam,40 fokon intenzív öblítéssel.

aztán vasaltam.

2011. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
en sima dmes sensitiv folyekony mososzert veszek, mar 2 eves elmult a baba, de semmi gond nincs. en 30 fokon mosnam, mert utana ugyis kivasaltam (azert vasaljak a babaruhat), igy mindegy milyen fokon mostam
2011. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mosópor:Persil Sensitive

Öblítő: Gabi

Foltokhoz:Vanish szappan

2011. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!