Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a vércukrom,...

Magas lett a vércukrom, diétáznom kell. Nem ehetek semmi lisztes dolgot, se kenyeret, se tésztát, semmit. Ezzel nem ártok a babának?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem így van, ehetsz lisztet és cukrot és kenyeret is, csak a napi szénhidrát bevitelre kell figyelned. Én is most lettem "cukros", most voltam oktatáson. Egyél teljes kiörlésü lisztet (nem barna!!hanem teljes kiörlésü, van különbség!!)Tésztát is ehetsz durum tésztát. Amit nem ehetsz, az a sütemény, torta, pékáru, cukros üditő, banán. A többit lehet, csak tudni kell, miből mennyit. Én kaptam egy nagyon jó kis füzetet, tele táblázattal, étkezési példákkal. Ha érdekel, írj, fénymásolva el tudom küldni neked.

Ja, és a babának nem árt, többet árt, ha sok cukor jut a szervezetébe, ezt kell szabályozni a szénhidrát bevitellel. Ne félj, maradjon a cukrod 7 alatt, az a lényeg. Lehet, ehhez nem is kell majd olyan komoly diéta, elég lesz ha odafigyelsz egy kicsit. Nekem 8,4 lett, bartánőmen 10 felett, de mégsem kellett komoly diéta, hogy kordában tartsuk.

2008. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut nem ártasz a babának,mert ezekbe az ételekbe csak üres kalóriák vannak,semmi értékes tápanyag.Például a Norbis diéta pont erre az elvre épül,nem koplalsz,csak kerülöd a felesleges szénhidrátot.Ez tök egészséges,meglátod,jobban is fogod magad tőle érezni.

Grat. a babához!

2008. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia én a 32. hétbe vagyok, és ugyan ebbe a cipőbe járok. Az első válaszóló tökéletes választ adott neked. Ezt úgy kell csinálni. Én nem kapok se inzulint, se gyógyszert, csak a szénhidrátot kell be osztanom.És ténleg jobban ártasz a cukorral a babának, mint ha be tartod a szénhidrátot. Az én napi szénhidrátom 175g ezt napi 6 étkezésre kell beosztanom. Nekem is van kis füzetem. Ha gondolod én is el tudom e-mailbe küldeni neked, de azért jobb lenne ha a doki mondaná meg mennyi szénhidrátot ehetsz. Ezt a vércukor magassága után számolják ki neked. Sok sikert és ne aggódj, szülés után ez megszünik.
2008. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ezt a kis füzetet elküldené nekem valaki? nagyon megköszönném :)agotav@freemail.hu

Egyébként nekem is van nagyon jó anyagom a terhességi diabéteszről, tápanyag és szénhidráttáblázattal, valamint a helyes étkezésről esszé. Aki gondolja, szívesen elküldöm. Egy a lényeg: sokszor, keveset de értékeset kell fogyasztani! Háromszor enni és kétszer csipegetni egy nap. Aki édességre vágyik, kevés norbi puding, csoki, vagy diabos édességek szóba jöhetnek, de figyelni kell a fruktóz tartalmat, ne legyen több napi bevitt 30 g-nál. A tésztára kitérve pedig a durum tészta mellett lehet spagettit vagy milánóit enni, mert az alacsony glikémiás indexű, csakúgy, mint a durumtészták.

Úgyhogy vacsira 15 dkg bolognai simán mehet :) A cukros üdítőket kell elfelejteni, a péksütiket és valóban, a teljeskiőrlésűeket előnyben részesíteni. Reggelire vizeszsemlét egyet nyugodtan lehet, felvágottal, de fontos, hogy tejet csak tízóraira vagy utána a nap folyamán lehet inni(3-5dl/nap), mert a tej gyors cukrot tartalmaz, és éhgyomorra az nem igazán jó:) Gyümölccsel is vigyázni kell kicsit, mert sok bennük a gyümölcscukor és így napi max fél kg-t lehet fogyasztani belőlök. A legtöbb zöldséget korlátozatlanul lehet fogyasztani, kétszersülttel, abonettel, kevés margarinnal(delma light).. Na ha valakinek van kérdéése, jelezze nyugodtan és várom a füzetecskét, aki küld. Köszönöm, és mindenkinek boldog babavárást!!!

2008. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!