Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap kérdeztem, hogy mit...

Tegnap kérdeztem, hogy mit mondjak, hogy csináljanak az ügyeleten egy uh-ot? Kíváncsiak vagytok?

Figyelt kérdés

Először is mindenkinek megköszönném a segítséget!

Hát bementünk, de olyan hangon beszéltek velem, hogy kár is volt. Közölte a doki,hogy ők nem ezért vannak ott,hanem a súlyos esetek miatt. Meg,hogy azért mert hánytam, görcsöltem még nem kell beszaladni. Mondtam,hogy olyan savasat hánytam,hogy habzott és hőemelkedésem van,mint később kiderült, meg,hogy begörcsöltem elég rendesen. Hát hogy van ilyen, meg egyébként sem tudna mit csinálni, mert egy 16-17 hetes terhességgel nem is lehet. Uh-ot természetesen nem nézett, szívhangot nem hallgatott, csupán megvizsgált, de úgy,hogy majd kiesett a szemem és közölte,hogy csináltassak uh-ot a dokimmal.

Hát komolyan elgondolkodom ilyenkor,hogy fizessem-e a TB-t!

Volt bent egy szülésznő is, ő kedves volt. Mondtam,neki,hogy higgye el,hogy nem ez a hobbim,hogy éjszaka (9 óra volt) rohangálok ide egy másik városból. Mert ez tőlünk 20 percnyire van.

Úgyhogy ma megyek uh-ra a dokimhoz, szerencsére már nem görcsölök!


2011. júl. 15. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én biztos mondtam volna, neki, ha valami baja esik a babámnak, akkor vállalja a felelősséget, hogy nem nézett meg rendesen és ha baja lesz, találkozunk a bíróságon!!!
2011. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amilyen állapotban voltam, nem akartam balhét! Pedig én ilyet általában nem hagyok szó nélkül. Csak még jobban nem akartam felidegesíteni magam a baba miatt.

Csak azt nem értem,hogy ma már a védőnők tudnak szívhangot nézni. Az még oké,hogy nincs kedve uh-ot csinálni, de nem lehetett volna benne annyi empátia,hogy valamivel meghallgatja a szívhangot,hogy kicsit megnyugodjak?

2011. júl. 15. 13:30
 3/17 anonim ***** válasza:
Én az előző terhességemnél 5x voltam bent éjjel, hogy fáj a derekam és még az Algopirin sem hat. A végén már hülyének néztek. Aztán a szülés után epeműtétem lett, mert mint kiderült nem én voltam a hülye, hanem a belgyógyász szerint erre igenis gondolniuk kellett volna.
2011. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát mit tanácsoltam én neked tegnap??Hogy ordibálj ha bunkók(én voltam aki fenyegetőzött!!)

Sajnos ilyenek ezt irtam tegnap is hogy nagyon sírnak-rínak aztán meg el se végzik rendesen a munkájukat.Örülök hogy jól vagy már,de azért a dokidnak panaszold be a bunkókat.

2011. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Uhh... Ez nagyon durva :(


Nekem az első szülésem előtt volt hasonló. bementem este, mert picit görcsöltem, és úgy éreztem folyik a magzatvíz. 2! órányi ctg-zés után vizsgált meg az ügyeletes. Nem volt durva, de úgy csinált, mint ha hülye lennék, közölte, hogy nem folyik semmi, itt még tuti nem lesz szülés... Mehetek haza. A szülésznő rendes volt, mondta utána, hogy látszanak a fájások a ctg-n, bő 1 ujjnyira nyitva, legkésőbb holnap baba lesz... Front volt, a doki nem akart felvenni még egy kismamát. Utólag nem gáz, jobb volt még egy kicsit otthon vajúdgatni, de persze pár óra múlva mentünk is vissza, és megszületett a nagyobbik lányom.


Furák ezek az orvosok néha, és hihetetlen lekezelőek tudnak lenni. Remélem saját dokidnál minden rendben lesz!

2011. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy a XXI. században így viselkednek az emberrel az orvosok. És tényleg fizetjük a tb-t nem is keveset.

Bezzeg aki semmit nem fizet életében sem, azt is ellátják. De nem ez a lényeg. Remélem minden o.k. a babáddal!

2011. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Annyira szomorú ilyet hallani....még h nem lehet csinálni semmi se.....én a helyedben biztos hogy panasz tennék!

És minden rendben volt az uhn? örülök h jobban vagy!:)

2011. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
É na helyedben még a doki/ha nevezhetjük annak!/ nevét is kibiggyeszteném akár ide is,hogy hozzá véletlenül se kerüljön senki!Megérdemelné,az ilyen embertelen.....
2011. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Írd majd meg, hogy uh-n mit mondott az orvosod.

Egy ellenpélda: 34 hetesen egyik éjjel nagyon fájt, keményedett a hasam, nem tudtam mire vélni. Fordultam jobbra, fordultam balra, sétáltam kicsit, pisiltem, kakiltam, simogattam, de semmi változás. Mire a kórházba értünk, már nem volt olyan rossz, de még mindig kellemetlen. A nővér nagyon csúnyán nézett rám, és megkérdezte, hogy ezért ébressze fel az orvost? Mondtam neki hogy igen, legyen szíves. A doki jött tök álmos fejjel, begyógyult szemekkel, de mégis normális hangnemben beszélt velem, megvizsgált, Ő tett fel nst-re. Mindent rendben talált, de megkérdezte, hogy felvegyenek-e az osztályra vagy másnap reggel megkeresem az orvosomat. Másnap mentem az orvosomhoz ugyanabba a kórházba (kisváros), és a vizsgálat végén odajött az az orvos aki éjjel volt, és megkérdezte, hogy ugye minden rendben van. (mint kiderült a kislányom akkor fordult harántba)

2011. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én tuti balhéztam volna! Hála az égnek, én nem voltam ilyen helyzetben! Én nem hagytam volna szó nélkl, össze vesztem én már nem egy dokival, mert hülyének akartak nézni.

Remélem, minden rendben lesz veletek UH-on. Nézesd meg az epédet is, mert én is úgy jártam, hogy szép kis epekövet csinált a kislányom nekem, és a szülés után 11 héttel meg is kellett műteni, olyan rosszul voltam. Simán lehettél attól is rosszul. Itt iy írta korábban valaki, hogy így járt.

2011. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!