Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti ultrahang leleten...

12. heti ultrahang leleten nincs feltüntetve az orrcsont?

Figyelt kérdés
csak az ülőmagasság, takaroredő, szivmüködés,4végtag,nagyából ennyi,de azt mondta az ultrahangos hogy minden rendben van! létezik hogy nem irták rá vagy csak elfelejtettek? ha gond lett volna mondták volna ugye?
2011. júl. 15. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sincs rajta. Azt mondta a védőnőm, hogy alapból nem írják rá, mert azt mondják, ennyi idő alatt nem lehet pontosan megállapítani mindent, utólag ne fogjanak rájuk semmit. Az alaposabb szűréshez azt hiszem a kombinált teszt kell, ott írják rá az orrcsontot is.
2011. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem, anno nekem sem írta fel az orvos a papírra az orrcsontot a 12 hetes ultrahangon.

Ne aggódj, biztos minden rendben van, szóltak volna, ha valami gond van.

2011. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:)..13hetes vagyok most és ma nagyon fájdogál a hasam ez attól van mert nyulnak a méhszalagok? ilyen menszi szerü érzés kicsit, néha van de nem mindig,.
2011. júl. 15. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Ezt találtam a neten: "Vizsgálatok igazolták, hogy Down-szindróma esetén később kezd el kifejlődni az orrcsont, így az első trimeszterben (a terhesség első harmadában) még általában hiányzik. Az orrcsont jelenlétének az igazolásával nagyban lehet csökkenteni a Down-szindróma kockázatát, ezért a közelmúltban már pár centrum végez orrcsontmérést. Az első trimeszteri vizsgálat során nincs értelme az orrcsont megmérésének, csak a jelenlétét határozzuk meg...

A 18. héten az orrcsont hosszának a mérésével lehet a Down-szindróma kockázatát jelentősen csökkenteni.''

Forrás: [link]

2011. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem írták rá anno. A méhszalagok nyúlása okozhat ilyen tüneteket, nyugi, nem lesz semmi baj, boldog babavárást!
2011. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A héten voltam a 12. uh-n és fel van tüntetve a papíromon, az orrcsont jelenléte(orcsont ábrázol.). plusz koponya, gerinc, szív, rekesz, gyomortelítődés, hólyagteltődés, hasfal, végtagok, placenta helye. Meg a méretek (crl,bpd,nyaki redő)
2011. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sumergo ***** válasza:
Nekem nézték, rajta van a papíron NB látható.
2011. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. júl. 15. 23:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem írták rá, csak mondta a doktornő,hogy látható!
2011. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is rá van írva, hogy látható.


Szerintem egyébként nézik ezt mindenhol, csak nem vezetik rá a leletre. De biztos szólna az orvos, ha nem látja.

2011. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!