Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek ún. rendelőintézeti magas vérnyomása van?

Figyelt kérdés
Nekem már a második terhességem ez, de a kisfiammal sem lehetett megmérni a vérnyomásom, állandóan 140-150-et mértek, annyira izgulós vagyok. Hogy lehet ezt leküzdeni? Egyébként nem vagyok egy aggódós, félős típus, a vérnyomásméréstől parázok csak.
2011. júl. 20. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen :) Semmi baj, tőlem kérte az orvosom, hogy mérjem a vérnyomásom otthon naponta háromszor a következő vizsgálat előtt egy-két hétig. De ez csak akkor működik, ha a fehér köpeny láttán magas a vérnyomásod, alapból nem.
2011. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem a fehér köpeny láttán magas. Itthon méregetem én is.:)
2011. júl. 20. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:

én detto!

A kisfiamnál is ez volt, 150/90-es volt mindig a dokinál, de itthon 110-ig, ha "felkullog"!!! Itthon kellett mérnem, az jó volt, ezt elfogadták a dokik, azt mondták, az otthoni a lényeg. :)

Most megint babát várok, és érzem, hogy ugyanez lesz. :)

2011. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelentkezem:))) Kaptam 24 órás vérnyomásmérőt, ami gyönyörű eredményt hozott. A dokinál átlag 150/90, de egy éve volt már 167/97 is:)) Nálam évek óta ez van terhességtől függetlenül. Nem lehet vele mit csinálni. A nődokim viszont gyötör, felírt vérnyomicsökkentőt is. Én meg kiakadtam, mert itthon átlag 108/65 a vérnyomásom.
2011. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, örülök, hogy nem vagyok egyedül!:) Itthon nekem is alig 110 a vérnyomásom, dokinál nekem is 150/90 volt az átlag az előző terhességemnél is. A vége felé, amikor NST-re kellett járnom, állandóan pisiltettek is, mert akkor is mindig magasat mértek.
2011. júl. 21. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy állandóan b..atnak vele, már ettől megy fel. Hiába szedtem be a gyógyszert, a stressztől akkor is felmegy. Felesleges méregetniük, mert attól csak felmegy és többet árt esküszöm.
2011. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Itthon mérem,teljesen normális 120/70 körül van. Hétfőn voltan CTG vizsgálaton, a szemem is fennakadt, amikor a nővér elővette a vérnyomásmérőt. Az előző terhességemnél soha nem mérte a szülésznő. Persze, nem lett jó az eredmény, kérdezte, mérem-e otthon,mondtam, hogy igen és hogy rendben van. Azt mondta, elhiszi. Mindenesetre legközelebb viszem magammal a vérnyomás-naplómat.
2011. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele! A dokinál mindig 140/100 vagy 150/100 körül mérnek, itthon meg a 120/80-at is alig éri el,mert izgulós vagyok!

Én is itthon mérem, és ezt elfogadják, mert mondtam, hogy ha tudom, hogy meg fogják mérni izgulok és fentebb megy :)

2011. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!