Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok ilyenről? Munkanél...

Hallottatok ilyenről? Munkanélküli lejárta után önkormányzatnál igényelhetek gyedet. Közben lettem terhes és szüléskor nem lesz munkaviszonyom, viszont megvan az elmúlt 2évből az egy évem. Kaptatok már így támogatást?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nekem nagyon fontos volt, hogy a munkanélküliről menjek tgyásra, épp kijött, 2 nap híjján buktam volna. Meg volt a munkaviszony meg minden, de az volt a lényeg, hogy biztosított jogviszonyba maradjak. Szóval számomra ez különös.
2011. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a tb-t kell fizetnem magamnak a szülésig.ma mondták a munkaügyibe.nekem is hihetetlen, de holnap bemegyek az önkormányzathoz,utánajárok.
2011. júl. 20. 20:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Szinte kizártnak tartom, hogy ilyen létezzen, ha kapsz is valamit az önkormányzattól, az biztosan nem gyed, hiszen gyed OEP hatáskör, és törvényben meghatározott feltételei vannak.
2011. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézus! Önkormányzati dolgozó vagyok, ilyen nincs. Munkanélküli lejárta után adhatsz be kérelmet bérpótló juttatásra az önkormányzathoz, kérdés megkapod-e, beleférsz-e a jövedelemhatárba, stb. Ha megkapod, akkor egészségügyi szolgáltatásra jogosult vagy, nem kell fizetned a szülésért. Ha elutasítják a bérpótló juttatásra beadott kérelmedet, akkor szintén az önkormányzatnál tudod beadni az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság iránti kérelmedet. Ez is jövedelem és vagyon függő, mint minden. Ha ezt is elutasítják akkor az Apeh-hoz kell menned, és fizetned kell magad után a TB-t, havi 5100,- Ft-ot (jelenleg) hogy biztosított legyél.
2011. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm

kedves önkormányzati dolgozó, azt megtudod nekem mondani, hogy most ugye nincs ellátásom, de hány napig vagyok jogosult a tb-ellátásra?úgy tudom 30nap.próbálom mielöbb intézni, hogy fizessem magam után a tb-t, de közbe bármi történhet...

2011. júl. 21. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, 30 nap. Vagy ha lassúak a munkaügyön akkor tovább is, ha nem jelentenek ki időben az egészségbiztosítónál.

Először probáld meg a bérpótló juttatást, ha abba nem férsz bele akkor ugyanúgy az önkormányzatnál az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot (ez a neve a kérelemnek) és ha ezt is elutasítják akkor marad sajnos az Apeh. Előbb probálj végig mindent, ha nem muszáj ne te fizetsd azt az 5100,- Ft-ot, lesz elég kiadás a baba mellett.

Ha van kérdésed szívesen válaszok még!

2011. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, azt esetleg megtudood mondani, hogy a gyedhez a szülés napján élő munkaviszony lenne szükséges ugye?szóval 6hónapos terhesen veszett fejsze nyele munkát találni, de ha mégis,akkor jogosúlt leszek a gyedre?
2011. júl. 21. 12:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha 6 hónapos terhesen szűnik meg a munkaviszonyod, akkor menj el a Munkaügyi központba, és kérdezz rá, mennyi ideig jár neked álláskeresési támogatás.

Ha 3 hónapig, akkor igényeld, és a tgyást kezdd meg 28 nappal a kiírt időpont előtt. Mivel álláskeresési támogatás folyósítása alatt biztosított vagy, járni fog a tgyás (persze csak akkor, ha van a szülést megelőzően két éven belül 365 biztosításban töltött napod).


Mikor lejár a tgyás, igényeld újra az álláskeresési támogatást, és a folyósítása alatt igényeld a gyedet, így az is járni fog.


Ha megmondják a Munkaügyön mennyi ideig vagy támogatásra jogosult, akkor már tudsz kalkulálni, és úgy igényelni, hogy járjanak az ellátások.


A biztosítotti időnek nem kell folyamatosnak lennie, így azt is megteheted, hogy ha pl. 2 hónap álláskeresésire vagy jogosult, akkor csak 7. hónapos terhesen kéred, vagy akár 8, így is számít.

2011. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
már lejárt a munkanélkülim.
2011. júl. 21. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem hiszem hogy valaki alkalmazni fog 6 hónapos terhesen. Kicsi az esélye. Sajnos.

Gyed-et mindenféleképpen kapni fogsz, azt automatikusan jár mindenkinek.

2011. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!