Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régen dohányzó kismamák! Volt...

Régen dohányzó kismamák! Volt olyan, hogy terhesség alatt kívántátok a cigarettát? Hogy sikerült mégis nem rá gyújtani?

Figyelt kérdés

A röhej az egészben,hogy már évek óta nem dohányzom,az előző terhességeim során nem volt ilyen,csak a mostaninál-pedig fele annyira sem stresszes az életem,mint pl a 2. terhességem során volt.


Tudom,hogy ártanék,ha rágyújtanék (és jócskán vannak egyéb hátrányai ),szóval ettől légyszi kíméljetek!!!

Előre is köszönöm!!! (32h.km.)


2011. júl. 21. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Terhességem előtt napi fél dobozt szívtam. Megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy mit tegyek, ha mégis nagyon-nagyon megkívánnám a cigarettát (ugyanis így volt), és azt mondta, néha-néha egy szál egyáltalán nem árt. Havi egy szálat szívtam, a lányom már 3 éves és teljesen egészséges!!!
2011. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is megkívántam ilyenkor a cigit, és mindig arra gondoltam, hogy a babámért az életemet is odaadnám, így nem igaz, hogy egy szál büdös bagóról nem tudok érte lemondani. Én úgy gondoltam, hogy egy szál is baromi káros, lehet nem lesz baja, de mi van akkor, ha ő az az egy, akinek egy szál cigi is olyan sokat árt, hogy baja lesz? Soha nem építettem volna arra, hogy másé is egészséges, pedig bagózott, mert ezt nem lehet előre tudni. Inkább megálltam, és arra gondoltam, hogy látod, kicsim, anya mindent megtesz érted, egy sz@r cigi nem ér annyit, mint a te egészséged.
2011. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnél letettem a cigit, mikor kiderült, hogy babás vagyok (igen, közben visszaszoktam).

Terhesség alatt nem kívántam, talán túl nagy volt a visszatartó erő...

2011. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első pozitív teszt után többé nem gyújtottam rá, nem is kívántam. Több mint 1 év telt el azóta, de semmi nikotinvágy. Amit hosszú évekig minden módon próbáltam, azt végül megoldották az ösztönök.
2011. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én igazából a második UH-tól kezdve nem dohányzom(ott már volt formája.van h megkívánom olyankor elveszem a kis könyvem a babanaplót meg az UH képeket és bele gondolok h babám lesz.és egyből elmegy a kedvem a cigitől:)33hkm
2011. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
első babámnál mikor megtudtam h terhes vagyok rögtön letettem a cigit, pedig 10éve cigiztem már változó mennyiségekkel!!!nem mondom h nem gondoltam rá h jol esne, de nem szivtam 1et sem...meghaltam volna a lelkiismeret furdalástól...a havi 1nek meg mi értelme ha amugy kibirjuk?(nem bántásbol)aztán mikor már nem szopizott ujra lassan visszaszoktam...:S most ujra babát várok, ujra a tszt ota egy szálat sem s nem is fogok...
2011. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt elvoltam napi 1-2 szállal, természetesen ezt is abbahagytam. Most a vége fele érzem, hogy nagyon rágyújtanék, de nyilván kibírom. Gondolat elterelés, stb :)
2011. júl. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok azonnal el kellett szívnom 1 szál cigit és azzal meg is fogadtam, hogy az lesz az utolsó :):)Pedig előtte 10évig napi fél ,1doboz. Nekem az is nagyon sokat segített, hogy a férjem is leszokott és azóta is együtt "böjtölünk". Egyébként mikor még terhes voltam és nagyon megkívántam , mindig elképzeltem azt, hogy a füst lemegy a hasamba és a pici fulladozik. Ez mindentől visszatartott.Nemrég olvastam egy tanulmányt ezzel kapcsolatban, amiben azt írták, hogy a terhesség alatt rendszeresen dohányzó nők körében sokkal több kis súlyú gyerek születik, akik később nagy valószínűséggel súlyproblémákkal fognak küzdeni. Az értelmi képességekre nincs hatása.
2011. júl. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 18 hetes vagyok, eddig kétszer rágyújtottam sajnos. Elég sok baj ért a ez idő alatt, és kétszer nem bírtam ki, úgy éreztem, megnyugtat. De én előtte sokat szívtam.

Nem vagyok rá büszke, de megkérdeztem a dokim,aki ismeri a gondjainkat és mondta,hogy inkább egy-egy szál cigi, mint egy nyugtató!

2011. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én napi 1-2 száat szívtam előtte. most nagyon kívánom, de természetesen nem lehet!!! és ezért meg is állom
2011. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!