Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon tényleg nagyon oda kell...

Vajon tényleg nagyon oda kell figyelni az evésre ha valakinek terhességi diabétesze van?

Figyelt kérdés
Ugyanis nekem azt mondta a dietetikusom hogyha nem figyelek oda akkor szülésnél a picinek úgy leesik a vércukor szintje,hogy bekómálhat tőle.
2008. márc. 1. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokmindentől függ, van akinek elég, ha odafigyel és kicsit fegyelmezi magát, másoknak komoly diéta kell. A lényeg, hogy 7 fölé ne menjen a cukrod étkezés után sem. nekem is most derült ki, és 3 hetente kell mennem vérvételre és kontrollra. Első lépésben én is azt csinálom, hogy letettem az üditőket, csak víz és tea, letettema nasit, sütit(pedig imádom és megőrülök érte) ahol tudom, próbálom kerülni a kenyeret. Aztán majd meglátjuk, hogy ez elég-e. Ha nem, akkor kénytelen leszek diétázni. De ezt tényleg mindenki egyénileg válogatja.

Igen, ha magas a cukrod, nem tartod 7 alatt, akkor a babának leesik a cukra szülés után, és kómába is eshet, ezért fontos a szintentartás.

De annyira azért ne ilyedj meg, általában semmi gond nincs, és elég odafigyelni a kajára, nem kell komoly diéta.

2008. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van! Oda kell figyelni! Egy nap többször enni, keveset. Lemondani valóban a cukorról (édesíthetsz fruktózzal, vagy canderellel, de kevés nádcukorral is, de amit nem muszáj, azt inkább ne édesítsd!!) Pl tea is legyen üres, vagy facsarj bele citromot és narancsot is, isteni finom. A gyümölcsökben is sok a cukor, arra is figyelni kell, h ne vigyük túlzásba annak evését. Ha a krumpliról, rizsről, tésztáról, lisztről, kenyérről (magas glikémiás indexűek, dobják a cukrot) lemondasz, már nagy lépést tettél. Tészta esetében a spagetti, makaróni, durumtészta kivétel, ezek közepesek, ehetőek :)

Habarj, süss teljeskiőrlésű liszttel :) Cukros üdítők, kekszek, csokoládék kilőve, helyettük kevéske! diabos nasi. Tej nem jó reggelire, magasra dobja egyből a cukrot, nem jó, csak a nap folyamán fogyasztható...

Ki lehet bírni. És ahogy írták 7mmol/L alatt legyen a cukorérték FELHŐTLENÜL :) étkezés után másfél órával.

Háromszor egyél, kétszer csipegessél egy nap, tehát és semmi gond nem lesz :)

Üdv: Aki átesett ezen..

2008. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csak a dietetikusra hallgass, ő a szakember és tartsd be a javaslatait. Amita mondott, az tényleg igaz, előfordulhat, de csak abban az esetben, ha nem tartod a diétát. Egyébként nem lesz baj...! Fel a fejjel és diétázz!!
2008. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát,gondolom,nem is viccből mondta ...
2009. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!