Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hány hetes korotokig...

Kismamák, hány hetes korotokig szeditek/szedtétek a folsavat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12. hétig + pezsgőtabi multivitaminnal. Azóta terhesvitamint szedek.
2011. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem semmit. Se terhesvitamint, se folsavat. De úgy hallottam, hogy a folsavat végig a terhesség során, vagy csak a harmadik hónapig.
2011. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Először végig szedtem,másodjára már csak terhes vitamint szedte,azt is a 12. hétig,harmadjára egyáltalán nem szedtem/dem.
2011. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én már 20. hetes terhes vagyok és még mindig szedem a folsavat. De úgy érzem, már felesleges, hiszen a velőcső már 12. hétre bezáródott.

Elevitet szedek heti 1 darabot, illetve vas+C, magnézium +B6 és Calcium pezsgőtablettát. Persze inkább a táplálkozással figyelek a vitaminokra, de ez a három elég fontos lehet a terhesség alatt.

Akkor én most abba is hagyom a folsav szedését :-) egyébként is mindenkéje szépen fejlődik a babának :-)

2011. júl. 28. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Egész várandóság alatt,és még szülés után is,mert nagyon rossz volt a vérképem.Még vérátömlesztést is akartak adni,de én azt elutasítottam,helyette vénásan kaptam vasat.Fontos a folsav a babának,még ha jó is a vérképed ,szülésnél a vérvesztés után még nagyobb szükség van rá.Csak a terhesvitamin nem elég.
2011. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A folsavat 12 hetes korig érdemes szedni,de utánna sem gondolom,hogy ártanál vele.Én utána még a vasat szedtem meg a magnéziumot de utóbbit csak a 36.hétig.Anyáink és nagyanyáink nem szedtek semmit és itt vagyunk,a sok vitamin dús gyümölcsöt és zöldséget nem helyettesíti semmi.Manapság a sok adalék anyag miatt van aggódni valónk,mert szinte minden tele van velük//

38hkm

2011. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 12:55. Ezeket nem is tudtam. Köszönöm. Szóval akkor ezért erőlteti a Védőnőm a folsavat :-))
2011. júl. 28. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt hittem a 12. hétig fogom szedni. A 12. heti vizsgálatn kérdeztem a dokival, hoyg még szedjem-e,mert van még belőle.

Azt mondta, hogy szedjem csak be, sőt, ha nem gond akkor vegyek is még és szedjem tovább, mert nagyon jó hatással van egyéb funkciókra is a szervezetben.

2011. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
első vagyok.A dokim nekem is azt mondta, hogy ha nem szedek terhesvitamint, akkor elég a folsavatszedni végig. Viszont a kórházban szülés után a nővérek megkérdezték, hogy szedtem-e Elevitet, mert azt mondták, attól olyan szép síma a babám bőre. A 38. héten gyönyörű bőre volt, mindenki el volt tőle ájulva. Szóval a férjem rámparancsolt, hogy naponta szedjem az Elevitet.
2011. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orvosi utasításra - a 16. hétig.
2011. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!