Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33-34 hetes kismamák ti mit...

Akire77 kérdése:

33-34 hetes kismamák ti mit szedtek még ennyi idössen?

Figyelt kérdés
33hetes vagyok vasat és magnéziumot szedek orvosi utasításra.az elején 4honapig az elevitet szedtem.Az eggyik ismerösöm emlitette hogy jo lenne egy kis kalciumot szednem már,szerintetek?a dokim nyaralni van hozzá most nem tudok fordulni.
2011. júl. 29. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd orvos?

Mert ha nem, akkor nem hiszem, hogy foglalkoznod kell vele.

2011. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ígyál tejet és egyél banánt,az tele van kálciummal.A magnéziumot a 36 ik héttől majd fokozatosan el kell hagyni, afolsavat szülés után is szedtem,mert iszonyat vérszegény lettem.Terhes vitamint heti 2x szedtem a végén amiben szintén van kálcium.A kálcium pezsgő tablettát nem ajánlom hosszú ideig alkalmazni,mert vesekövet okoz.
2011. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de én soha nem értettem miért kell minden művitaminnal tömni az embereket.

Oké,ha valaki vitaminhiányban szenved alapból is, de ha nem, akkor nem biztos,hogy kell 3-4 fajta tablettát kapkodni!

Az én dokim nem ellenzi, nem is pártolja a vitamint. Azt mondja,hogy hogy ha valaki normál egészségi állapotú, megfelelően táplálkozik, tehát eszik zöldséget,gyümölcsöt,akkor nem kell a vitamin!

Én is csak folsavat szedtem, meg néha magnéziumot keményedésre!

2011. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sziasztok 34 hetes vagyok de sem ez előtt sem most nem szedek semmiféle vitamint...max 1x-1x mg pezsgőtabit ha begörcsöl a vádlim.
2011. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Elevitet szedek heti 3x, maltofer fol- t napi 1x és magneB 6- ot a keményedésekre. Az első babánál is így volt, és jól éreztük magunkat, a vérképem is végig jó volt.
2011. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 29.héttől kellett újra elkezdenem az Elevit-kúrát.


31+0 hkm

2011. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak magnéziumot és folsavat szedek- utóbbit mert amúgy is vérszegény vagyok,előbbit meg azért,mert ez már a 3. terhesség,és sokat keménykedek.

Egyébként a kalciumot én nem ajánlanám,mert az a csontokra hat,és nem lenne jó,ha a baba szervezetében több lenne-és nem lenne olyan képlékeny a buksija amikor szülsz!

2011. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek további szép babavárást kívánok
2011. júl. 29. 11:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én Gravidát szedek, meg MagneB6-ot a keményedésekre.
2011. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35 hetes vagyok, a magnéziumról már "leálltam " , de amúgy sem nagyon keményedtem.. Hetente párszor iszok kalcium pezsgőtabit, meg napi 2-3 vastablettát szedek-néha c vitaminnal együtt. Gravidát 13. hétig szedtem.
2011. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!