Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges ilyen? Egészen a...

Lehetséges ilyen? Egészen a szülésig (állítólag) nem vette észre, hogy terhes.

Figyelt kérdés

Már régebben olvastam ezt a történetet egy újságban,csak azt nem értem,hogy ez hogyan lehetséges.Mert nekem eléggé kitalációnak tűnik.Mondjuk egy filmben lehet,hogy elfogadtható lenne,na de a valóságban szerintem elég sok helyen sántít :S

A történet:a cím valami olyasmi volt,hogy "a szüléskor tudtam meg,hogy terhes vagyok".A főszereplő egy lány volt,aki egészen a szülésig nem vette állítólag észre,hogy terhes.Régebben volt egy barátja,aki elhagyta.Nem járt orvosnál és végig megjött neki,DE még a hasa sem nőtt semennyit sem,nem hízott!Aztán egy idő után nagyon kezdett görcsölni a hasa.Ugye arról nem tudott,hogy terhes,mert nem járt dokihoz,ezért vakbélgyulladásra gyanakodott.Bevitték,erre megszülte a lányát.Aztán még ő volt felháborodva,mert nem kapott semmmiféle támogatást (GYES),mert nem volt terheskönyve.Utólag meg már nem tudott mit csinálni.Hab volt a tortán,hogy a lány az anyjával élt,aki szintén azt bizonygatta,hogy a lányán semmi nem látszott! Meg a lánynak állítólag más volt a méhe,ezért a gyerek nem kifelé nőtt,hanem befelé!Ez meg miféle rendellenesség? Erről sem hallottam még.

Számomra hihetetlennek tűnik ez az egész!Egy gyerek hogy tud "befelé" nőni? Hiszen szétnyomhatta volna a csajt belülről.Gondolom,azt mindenki tudja,hogy mindeórás kismama hasa mekkora!Mondjuk az még hihető,hogy megjött neki végig,mert olyat én is ismerek.De annak a gyereknek valahogy meg kellett fogannia.Erre nem gyanakodott? Akkor elmehetett volna orvoshoz!

De a legjobb ez a "nem látszott rajta" rész.Képet nem mutattak a lányról.Mondjuk lehetséges,hogy az első három hónapban nincs semmi jele,nincs rosszul stb..Meg ha teltebb,akkor a terhesség 4-5 hónapjáig lehet,hogy nem látszik meg rajta!De hogy 9 hónaposan se,az ciki :S A baba normális súllyal született normális időre,úgyhogy nem lehetne ráfogni,hogy kicsi.

Szerintetek lehetséges ez? Vagy más is hallotta már ezt a történetet vagy valami hasonlót? Vagy csak a csaj találta ki az egészet?


2011. júl. 29. 17:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

De, csak eszébe nem jutott, hogy esetleg egy baba lehet. Leginkább bélmozgásokra fogják, de pl vannak akik annyira megijednek tőle, hogy orvoshoz se mernek menni. És igen, nem gondol a babára.

Esetleg a baba nem is mozog annyit, vagy olyan erősen, hogy az gyanús legyen.

2011. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülésznő, hanem csecsemős.

Pl egy sztori:

Nem Magyarországon történt. A nő kb 47-48 volt és elment a nőgyógyászhoz, hogy babát vár. Akarta a babát, mert már két felnőtt gyereke volt és hiányzott neki a babázás. A doki közölte, hogy ilyen korban kizárt, hogy terhes legyen, csak a hormonok játszanak vele, azért van rosszul, és azért nem jön meg neki, mert klimaxol. Rengetegszer visszajárt a dokihoz, de az mindig elküldte, hogy csak a változó kor. A saját családja is hülyének nézte már és végül bekerült a pszichiátriára. Rengeteg gyógyszert tömtek bele, mire valamennyire összeszedte magát és hazament. Valamilyen balesetben végül megröntgenezték és ott volt benne a már 9 hónapos magzat. Mondanom sem kell, hogy annak a gyereknek már minden baja volt az erős gyógyszerektől.

És sajnos ez sem egyszeri eset. Csupán véletlen, hogy készült egy rtg.

Nem a nő volt a hülye.

2011. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszi a sztorit,ez elég durva :S Szegény anya és baba.Inkább az volt az őrült,aki bezárta a pszichiátriára.Ismerek olyat,aki már szinte tényleg megőrült,tör-zúz,és még doki se látta.Azt a mőt meg ennyiért teletömik gyógyszerekkel :S Bár mondjuk ezt nem venném egy kalap alá a csaj történetével.
2011. júl. 29. 19:04
 14/25 anonim ***** válasza:

26 hetes kismama vagyok. Én három és fél hónapos voltam, mikor kiderült, hogy babát várok, semmilyen előjele nem volt. Pikantériája a dolognak, hogy amíg nem tudtam a terhességemről, addig nem is produkáltam semmiféle terhestünetet. Se rosszullét, se szédelgés, se mellfeszülés, de még vérzéskimaradás sem. Még egy hét sem telt el a gólyahír óta, mikor elkezdtek megjelenni a tünetek, amik azóta is kísér(te)nek.

Plusz: A párom munkatársa mesélte, hogy náluk a második baba akkor derült ki, mikor a neje az ötödik hónapban volt, és egyetlen jel utalt a babára: hogy megmozdult. Ha nem tudta volna az előző terhessége alapján, hogy milyen, amikor a baba rugdos, ki tudja, meddig maradt volna még a nő előtt is titokban az áldott állapot?


Szerintem érdekes dolgokra képes az emberi szervezet. A terhesség ilyen szempontból semmiben sem különbözik némely betegségektől: tesóm, amíg nem tudta, hogy krómbeteg, nem is ÉREZTE magát betegnek, és a szervezete is csak minimális szinten adott erről jelzéseket, de egy hasmenésnek is rengeteg oka lehet, nem feltétlenül gyanakszik egyből ilyen kórságra az ember. Viszont amióta az orvos megnevezte és részletezte a betegségét, azóta VALÓBAN beteg is lett.

Azt hiszem, ha valaki pszichésen nem terhes, akkor a teste sem feltétlenül válik egy terhes nő testévé. Nem csoda, hogy azok, akik például munkahelyen titkolják a terhességüket, ameddig csak tudják, egyszerűen nem látszanak terhesnek - mert tudatosan kerülik az állapotos nőkre jellemző testtartást és mozgásformákat.


Bár még nem találkoztam élőben olyan nővel, aki nem tudta, hogy terhes, de elhiszem, hogy létezik ilyen.


Még erre a kijelentésre reagálnék egy linkkel:

"Meg a lánynak állítólag más volt a méhe,ezért a gyerek nem kifelé nőtt,hanem befelé!Ez meg miféle rendellenesség? Erről sem hallottam még."


[link]

2011. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Hátrahajló méh esetén is ugyanúgy látszik a baba. Ez nem megoldás arra, hogy "befelé nőtt a baba, ezért nem látszódott".


Egyébként vannak olyan szociális körülmények ahova olyan szinten nem akar a nő gyermeket szülni, hogy akármit is csinál az a baba, agyi szinten zárja ki az anyuka a terhesség lehetőségét. Ez sem azért van mert hülye, vagy tanulatlan, csak pszichésen nem képes elfogadni, ezáltal felfogni.

Ez nem csak az anyagiakra vonatkozik, hanem pl arra (ami sajnos szintén mindennapos), hogy apukától halálos fenyegetést kap, hogy ne merjen gyereket szülni.

Millió oka lehet.

2011. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tv csatorna, ahol szoktak ilyen sztorikat nyomni a mai napig. És mindig kiírják, hogy valódi történetet dolgoznak fel, és a végén szakember is mond néhány szót.Elég hihetetlen, de biztos igaz.
2011. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%
Szia! A Tv csatorna neve, amit az előző válaszoló említett: Discovery Travel & Living, és a műsor címe: Nem tudtam, hogy terhes vagyok! És ez mind mind igaz történet! Megtörtént már fiatal nőkkel, idősebbekkel, sőt olyannal is akinek már két gyermeke volt...stb stb. És tényleg nem sejtettek semmit a szülés pillanatáig, a történetüket ebben a műsorban feldolgozzák, ők közben személyesen mesélnek a történetükről a hozzátartozóikkal együtt...valamint orvosok, nővérek, szülészek is hozzászólnak a dolgokhoz, és elmagyaráznak sok sok laikusok számára érthetetlen dolgot! Egyébként nagyon jó műsor, ajánlom azoknak akik kételkednek a hasonló esetekben és olyan okosnak tartják magukat, hogy el tudnak ítélni másokat a saját buta eszmefuttatásaik alapján...Üdv
2011. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Snapette ***** válasza:
67%
Szerintem sok esetben előfordul az is, főleg fiatal lányok esetében, hogy félt a család reakciójától, félt a szülőktől vagy a párjától, és egyszerűbb volt úgy tenni, mintha nem is tudna semmiről. Nekem sem volt nagy hasam, pedig 3 kilóval született a lányom, és voltak olyanok, akik nem is értették, hogy miért mentem szülési szabadságra, hisz "nem is voltam terhes". Egy anorákkal vagy bő blúzzal el tudtam 'rejteni' a pocakomat, nem hánytam, nem voltam kívánós, etc. Még azt is megértem, hogy végig megjön neki, és hogy egyebekben olyan, mint én, nem feltűnő, de hogy hogyan lehet a babamozgásokat bármi mással összekeverni, azt nem értem. Az elején, mikor csak olyan böködésnek tűnik még értem,hogy valami más számlájára írja, de mikor szabályszerűen rúg, hogy ugrál az ember pocakja, vagy feszíti magát a bordákra, hol itt, hol ott púposodik ki valamije, azt hogy lehet bélmozgásnak gondolni??? Nincs az a töltött káposzta...
2011. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem hátrahajló méhem van, de bizton állíthatom,hogy anyahajó lettem a aterhesség végére! :) Hatalmas hasam lett!Nálunk csak a babagyártás közben kellett odafigyelni, hogy hogy fejezzük be az aktust!


Nekem is van egy barátnőm akinél a terhesség 6. hónapjában derült ki hogy babaát vár!Fősulis volt, gyógyszert szedett, bár vőlegénye volt, de meglepődtek :)


Mondta is a másodiknál, hogy jó hosszú ez a 9 kilenc hónap, az előző 3 hónap után :)

2011. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is tudtam a csatorna nevét és a műsor címét is, csak azt gondoltam, hogy nem lehet kiírni :) Azt azért én sem értem, hogy egy 3 kiló körüli babát hogy nem lehet észrevenni?! Mert oké, hogy nincs hasa, nincs tünet stb., de amikor rúg..... Annak semmi köze a bélmozgáshoz. Azt nem lehet nem észrevenni.
2011. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!