Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek 4-5 hét van a szülés...

Akiknek 4-5 hét van a szülés kiírt időpontjáig, mivel készültök előre? Mivel töltitek a napjaitokat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem négy hét van, max., szept 1-re vagyok kiírva. Elég nagy a pocaklakóm, és van mellette egy 2 évesem is, így nincs választásom: rohangálás a gyerek után, bevásárlás, főzés, házimunka. Meg játszóterezés, nagyszülők látogatása, kisgyerekes anyukákkal is találkozgatunk, illetve 2-3 hetente egyszer van egy barátnős estém is. Amúgy nem sokat ülünk itthon, ha nem muszáj, pedig már elég nehezen viselem: mindig a bordámat rugdossa a kicsi, és iszonyatosan tud fájni, nem mindegy, hogy hogy mozdulok.

Neked mivel telnek a napok?

2011. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz nekem még 6-7 hét van hátra, de én már úgy izgulok. Annyira várom, hogy a kisbabám velem legyen. Sokat olvasok a szülésről, elmegyek szülésfelkészítőre, még pár dolgot nem vettünk meg azt még elintézzük, és jövő héten összekészítem a kórházi táskákat.


33 hetes kismama

2011. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szept. 1-re vagyok kiírva és nekem is van egy 2és fél éves kisfiam. Szóval vannak sűrűbb napok és van amikor nem sok mindent csinálok. :) Játszótérre megyünk, vagy csak biciklizünk a környéken. Minden nap pihenek 1 órát legalább, vagy amikor a fiam alszik akkor én is alszok vele. Ha nem vagyok nagyon fáradt, akkor vasalok, pakolászok egy kicsit. Kórházi bőrönd már kész, babaruhák bepakolva, elrendezve. Hétvégén meg a férjemmel együtt takarítgatunk abban a szobában,ahova át fogunk majd költözni, ha megszületik a baba.Ez a mostani annyira kicsi hogy nem férnénk el és először mindenképp együtt akarunk lenni a picivel.

Boldog babavárást :)

2011. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm a válaszokat :)


Szintén max. 4 hetem van :).


Van egy 1 évesem (14 hónapos), elég mozgalmas a nap, kicsit nyugtalan vagyok, mert a kórházi pakkom lassan készül el (a lényeg már bent van, csak még a ruhákat kell átnéznem).


Most kezdtem el átnézni a gyerekruhákat, újramosni-vasalni, beteszem őket a szekrénybe.


Azért is tettem fel a kérdést, hogy ti mivel készültök, hogy pl. a babaruhák már készen vannak-e, a kórházi csomag készen van-e, mert kicsit lemaradva érzem magam így közel a 36. héthez, nem tudom mikorra várjuk a picit, elég nagynak érzem (az előzőhöz képest), és erősebben is mozog (bordámba akad, fejeli a hólyagom stb.) :).


No meg egyre nehezebb mozogni, de azért mi is megyünk ide-oda, játszótérre az eső és rossz idő miatt csak ritkán sajnos :(.


Mindenkinek szép babavárást, könnyű szülést kívánok :)

2011. júl. 31. 06:52
 5/6 anonim ***** válasza:

amikor nekem már csak pár hetem lesz hátra, azzal fogok szórakozni, hogy félkész ételeket készítek a fagyóba, hogy szülés után (2 gyerekes leszek) egy ideig ne legyen gondom ezzel: fasírthús begyúrva, rántott husinak való kiklopfolva, besózva-borsozva, töltött káposzta és paprika megtöltve de nem megfőzve, derelye, szilvásgombóc, krumplisnudli elkészítve de kifőzetlenül, stb. Csirkét is csak bontva fogok elrakni, egybe nem.


Egyébként azt hiszem, a legnagyobb rumliban leszünk, mert épp építkezni fogunk, szóval kórházi pakkot, babaruhákat stb, amit más ilyenkor csinál én már huszonpárhetesen elő fogom készíteni. Az utólsó hetekben bútort tologatok és lakást rendezek.

2011. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, aranyos volt, amit írtál :)


én is főztem előre (szintén 2 gyerekes leszek), hogy erről le legyen a gond, de még most is találok tennivalót, nem szeretnék vasalnivalót, mosnivalót hagyni magam után, ha szülni megyünk. :)


kitartás, remélem minden rendben lesz veled a nagy költözés közben is!

2011. aug. 2. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!