Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babaruhákat mosás után ki...

A babaruhákat mosás után ki kell vasalni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy elég kimosni, vagy ki is kell vasalni a babaruhákat(persze azokat amik nem igényelnének vasalást, mert mondjuk nem gyűrődik), és ha ki kell vasalni, akkor miért? Kórházi csomagot szeretném összepakolni. Azért vagyok tanácstalan, mert első babám lesz és nincs még tapasztalatom.


33 hetes kismama


2011. júl. 31. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Azért vasaltam ,mert az is fertőtlenít!Meg azért, mert mindent ki szoktam vasalni!!!
2011. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Nemhinném, hogy ki kell őket vasalni hacsaknem nagyon gyűrött.
2011. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Igen ki kell vasalni. A cscsemőknek még nagyon érzékeny a bőrük. Ezzel is fertőtlenítjük a ruhákat.
2011. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Ami közvetlenül érintkezik a bőrével, igenis ajánlott átvasalni a fertőtlenítés miatt és azért, mert a vasalás puhítja a ruhát. Persze, a plüss holmit nem kell vasalni, de az általában felsőruha. Én máig vasalok, pedig a nagyok már tinik, a kicsi is lassan 3 éves. Csak azért teszem, mert nem szeretem a gyűrött ruhát, szerintem minden szebben mutat vasaltan.
2011. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
szerintem vasalva még puhább is lesz :)
2011. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
én nem vasaltam semmit, vállfán szárítottam, nem volt gyűrött. Inkább arra ügyelj, hogy a mosógél és az öblítő sensitive legyen.
2011. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően olyan vagyok,hogy csak azt vasalom,amit muszáj,de a fiam ruháit mindig vasaltam mosás után(kb 3 hónapos koráig),ahogy már előttem is mondták,az is fertőtlenít.
2011. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Én ha veszek ruhát, az első mosás után átvasalom, mert fertőtlenít. De utána nem, csak ha gyűrődik.
2011. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
én vasaltam, a fertőtlenítés miatt. Azóta vettünk szárítógépet, magas hőfokon fertőtlenít és sokkal puhább a ruha, mint a vasalás után. Ja, azóta tized annyit vasalok, ha melegen kiveszem a gépből, kisimogatom és összehajtom, puhább, mintha vasaltam volna :-)
2011. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
Természetes, hogy vasalni kell! Nem a gyűrődés miatt, hanem ahogy már nagyon sokan írták, a fertőtlenítés miatt. Én a 9 hónapos lányomnak mindig vasalom a ruháit és ezután is fogom, pedig utálok vasalni. A sensitive mosószer és öblítő nem fertőtlenít. A baba bőre megérdemli, hogy ennyit megtegyünk érte.
2011. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!