Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakran kéne éreznem a...

Milyen gyakran kéne éreznem a kisbabát 26 hetesen?

Figyelt kérdés
26 hetes várandós vagyok,első baba.a babám mozgásait igen ritkán és gyengén érzem napközben,este szokott beindulni a drágám..;-)nem probléma,hogy egy nappal hosszát nem mozog?vagy csak nem érzem?kérlek,ne nézzetek hülyének ezért a kérdésért,a párom azt mondja,paranoiás vagyok..(hát inkább legyek az,minthogy baj legyen)uh-n minden rendben amúgy.
2011. aug. 8. 06:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!29 hetes vagyok, és nekem 25. hét körül voltak ilyen "csendesebb" napjaink.Nekünk az időjárás nagyon befolyásolta, mert ha eső közelgett nagyon keveset mozgott, ha pedig jött egy-egy kánikula nap, beindult:)A lényeg az hogy napközben is ha még nagyon kevés vagy gyenge de érezz mozgást, este pedig természetes hogy beindul!Dokim szerint ebben az őrült időjárásban természetes hogy kevesebbet mozog, DE naponta kell érezni valamilyen magzatmozgást.(ha még picit és kevés is)Ne izgulj szerintem!
2011. aug. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan, hogy alig éreztem, hogy mozog. Én is halálra aggódtam magam sokszor, de egy idő után 'belenyugodtam', hogy csendes a babám.

24 hetesen voltam bent kórházba, mert 2 napig ne éreztem a mozgást. Uh-n minden rendben volt, egyszerűen csak nem volt kedve mozogni.

Vége fele gyakoribb volt a mozgás. Eléggé intenzíven nyomta ki a hasam, mivel már nem nagyon fért el.

Nemsokára 4 hetes lesz a kisasszony és teljesen jól van, egészséges.


Ha nagyon úgy érzed, hogy gond van, akkor menny be a kórházba. Nem fognak hazaküldeni és hülyének se nézni. Inkább legyen biztos, mint várni órákig, napokig!


Viszont van két trükk:


1: Rázogasd picit a hasad. De, ne nagy erővel! Ez általában felrázza őket és 'válaszolnak'.


2: Feküdj a hátadra. Derekad alá rakj egy párnát, úgy, hogy az alhasad picit feszüljön. Ezáltal a pindurinak nem lesz bent 'helye', így elkezd majd helyezkedni. Rakd a kezed a hasadra és figyeld a mozgásokat.

Általában este fele jó ezt megcsinálni, mert akkor már nyugi van és csend is. A babák kezdetektől megszokják a napi ritmusodat.

2011. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!