Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudok megbékélni a nevével...

Nem tudok megbékélni a nevével! Hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés

Már van egy 2 éves kislányunk és most várjuk az öcsit. Csak az a baj, hogy a férjem Ákost szeretne, én meg Csegét. Azt mondta, mivel a kislány nevét én választottam, ezért ő legyen Ákos. Próbálom szoktatni magam a gondolathoz, de valahogy mindig a Csegénél lyukadok ki. Persze tudom én hogy az a lényeg, hogy egészséges legyen. De én úgy érzem, hogy az név fog rá illeni.

Ja és epekőves lettem vele, úgy hogy szigorú diétán vagyok. Meg amikor begörcsölök és szaladunk az ügyeletre szuriért. Mindig az jut eszembe, hogy én szenvedek meg érte, akkor miért nem lehet az a neve, amit én szeretnék.

Hogy győzzem meg? Kérlek segítsetek.

24 km


2011. aug. 10. 15:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek egy harmadik nevet! Egy olyat ami mindkettőtöknek tetszik. Nem létezik hogy nincs! MErt ez így nem jó... Így is úgy is olyan neve lenne ami egyikőtöknek nem tetszik, idegen. az meg gáz .((((
2011. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mind a kettőtöknek engednie kéne. Úgy értem, ha neked nem tetszik az Ákos neki meg a Csege, akkor keressetek egy olyan nevet, ami mind a kettőtöknek tetszik, vagy akár lehetne a neve: X Ákos Csege, vagy fordítva X Csege Ákos.

Nekünk még van időnk töprengeni a baba nevén, de azt tudom, hogy semmiképen sem szeretném kihagyni a babát, mert éppen annyira lesz gyermeke az apának, mint nekem, és lehet, hogy te többet "szenvedsz" vele, de nélküle nem is jöhetett volna létre. Fel a fejjel és boldog babavárást!

2011. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
apát nem szeretném kihagyni
2011. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát,, az epegörcs nem ok a névválasztásra.

Én is epeköves voltam, nagyon sokat kínlódtam.

De erre nem hivatkoznék a név választásban.

Akkor legyen egy harmadik név, amiben megegyeztek, vagy mindkettő.

Ákos Csege.

Szerintem ilyenkor ez a legjobb megoldás.

nekem is két nevem van, mert mindketten mást szerettek volna.

és tök jó, hogy volt választási lehetőségem tiniként, hogy melyiket használjam.

2011. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy 3. név lenne a megoldás. Vagy, ha ebben meg tudtok egyezni, kapja meg mindkét nevet. Átérzem a gondodat, kislány korom óta van egy fiúnév-álmom, de a párom mindig azt mondja, bármi legyen, csak ne az, mert őt a hideg is kirázza tőle. Titkon reménykedem, hogy ha eljön az ideje, még egyszer átgondolja, de semmiképp nem erőltetném rá, ha ennyire nem tetszik neki.
2011. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen, valószínűleg a 3. név lesz a megoldás. De ha meggyőzésről van szó, akkor azt lehet mondani, h a nők megérzik, h mit szeretne a baba, megsúgja nekik. Nekünk azért nem az elsőre kiválasztott név lett, mert mikor rákérdeztek, h hogy érzi magát XY, akkor egyből azt éreztem, h na ez a gyerek nem azt akarja, h nem illik hozzá. Pedig előtte mindenkinek tetszett a név. És tényleg, az amit kapott tökéletesen ő.

De akár adhatjátok egyszerre a két nevet is. Attól függő sorrendben, h h illik jobban a vezetéknevéhez.

2011. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

de mikor te választottad a lányod nevét ő is megbékélt nem akkor

1:1 most te vagy a soros.

vagy ő a Csengét favorizálta??

vagy marad a 3. név

2011. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen két neve, Csege Ákos , vagy fordítva.Akkor nem lesz vita,Te Csegének hívod majd, a párod meg Ákosnak.De véleményem szerint jobb az Ákos név.
2011. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Na de érdekes kérdés:))) Már csak azért mert én a harmadik babámat várom, és nagyon hasonlóan vagyunk/voltunk.

Apa Ákost akar és CseKét (kval).

/Amúgy én is epeköves vagyok, de szerencsére nem görcsöltem be még terhesség alatt csak egyszer voltam a közelébe de akkor még görcsoldóra meg fájd.csill.ra kezelhető volt.../


Nálunk mivel a lányom nevét meg én döntöttem el és apa egyezett bele, ezért úgy gondolom mivel az ő gyermeke is, így XY Ákos Csege lesz a baba. Tapasztalatból tudom ugyan, hogy a második névvel csak mi a közvetlen családja meg a hivatalok leszünk tisztában,- mivel nem hívjuk majd 2 néven nyilván-, de azért úgy vagyok vele hogy csak legyen ott az én "nevem" is a papírokon...

Már megbékéltem a névvel amúgy és a nagyobbjaim is már Ákosnak hívják a pocaklakót.

40 km.

2011. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
elírtam a végén Csekét akartam:))
2011. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!