Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes kismamák, hogy...

38 hetes kismamák, hogy vagytok? Hogy bírjátok a végét, türelemmel, fáradtsággal?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

letörten, fáradtan, nagyon rosszul, álmos vagyok de valahogy úgy helyezkedik a kisbaba, hogy nem megy a fekvés.

A türelem már rég elfogyott, de sajnos a párom részéről is.

2011. aug. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Türelmetlen vagyok nagyon-nagyon! Közben megbeszéltem a babámmal, ha neki még bent jó hát maradjon... de azt akarom, hogy kijöjjön :)

Vizesedek egy jó hete, emiatt alig bírok valamit csinálni. Így nagyon nehezen telik a nap, állandóan kattogok valamin. Totál felemás érzések: várom és félek, jó lenne már túl lenni rajta, de akkor nem lesz már a pocakomban a baba.

Ki érti ezt?! :))

2011. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én nagyon szerencsés kismama vagyok. Remekül alszom, 1-2 alkalommal megyek este pisilni, de vissza is alszom. Az ujjaim kissé megdagadtak, de nem fáj, csak viccesen néz ki. Eddig 8-9kg-ot híztam, az utóbbi időben az az 1 kg hol lemegy, hol feljön. A lábam csak akkor vizesedik be kissé, ha elfáradok, de reggelre lemegy. Én ma is takarítottam, szóval jól viselem. Mondjuk férjem arany ember, mert ha itthon van mosogat, főz, takarít, szóval kiveszi a részét. Igazából türelmetlen csak azért vagyok néha, mert már simogatni, puszilgatni akarom a kislányom. Aug.30-ra vagyok kiírva, de a 20-a olyan jó lenne: ünnepnap, a dokim épp ügyeletes, szombat, így párom tuti itthon van.... szóval tök jó lenne, ezért én ezt a napot mondogatom a kislányomnak. Kívánok mindenkinek könnyű szülést, erőt, egészséget, boldogságot a kis babócájához!!!!
2011. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még csak 37 hetes vagyok de borzalmasan. Hányinger, hasmenés, hasgörcs, fáradtság, kézzsibbadás, hüvelyfertőzés. Unom már a vizsgálatokat is, főleg hogy utána két napig mindig fáj a méhszájam. A kisfiam meg keresztben fekszik bennem és a feje jobb oldalon kidudorodik. Éjjelente nagyon nehéz felkelnem pisilni, mindenem fáj. Ma reggel a bal oldalam fájt, a lépem környékén. Jó lenne már túl lenni a szülésen.
2011. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Borzasztóan. 37 hetes vagyok, alig alszom, mert minden moccanatra nyilallik, szúr, hasogat, keményedik a hasam. A baba állandóan "vergődik", folyton pisilnem kell, a lábam tiszta vizes mindkettő. pedig alig híztam 70 kg vagyok, 168 centi. A nappalokat viszont sokkal jobban viselem, viszont pont emiatt fáradok el éjszaka. mert egész nap ugrálnom kell a párom két kamaszodó gyereke körül akik egész nyáron itt vannak velünk, és persze az én állapotomra semmi tekintettel nincsenek. Naponta mosás, főzés takarítás bevásárlás, pakolás utánuk.Elsőként kelek utolsóként fekszek. Néha úgyérzem jobb lenne már megszülni, de még nem akar jönni a kis tökmag. A párom sem sokat segít, most állandóan a gyerkőcökkel van elfoglalva. Ha megemlítem hogy már nem bírom a strapát megsértődik és azt mondja, az ő anyja 6 gyereket nevelt, mégis az utolsó napig gürizett, ne legyek gyenge. tudom bunkóság tőle, de ha nincsenek itt a gyerekei nagyon kedves, csak sajnos pont a legrosszabb időszakot taposom. Szóval szerintem az én panaszaim nagy része azért van mert estére nagyon elfáradok és éjszaka sem tudom kipihenni magam.
2011. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fáradt vagyok mint a fene, főleg hogy alduni se tdok jól, én vagy 6x megyek pisilni minimum éjjel, ha véletlenül alszom, akkor felszínesen, sokat álmodom, és nem a legvidámabbakat, ma éjjel kidfejezetten rémálmom is volt. amellett van egy 2,5 éves kislányom is na meg a háztartás. szerencsére anyósom segít amit tud. de így is...egész nap aludnék. mire elmosogatok reggeli után, úgy érzem, mintha este 10 lenne....de azért még maradjon benn 3 hétig (akor töltöm a 40. hetet).
2011. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok, én is nehezen bírom már...Türelmetlen vagyok nagyon...Az egy szerencsém, hogy igen jó alvó vagyok, éjjel-nappal aludnék, így azért gyorsan megy a nap..Most itt ez a meleg úgy mennék strandra, imádok úszni, de már nem merem bevállalni, nehogy valamit összeszedjek..Én rettenetesen vizesedek, sokat is híztam és a vérnyomásom sem jó...félek, hogy a héten befekvés lesz a vége...de inkább befekszem, csak a picivel minden rendben legyen! HAbár semmi jelét nem látom, hogy kiakarna bújni..még csak frontot sem mondanak a hétre...
2011. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

sziasztok,


de lesz front, hétfőn, ti nem néztetek időjárást? nekem napi elfoglaltságom, hogy mikor lesz front, legutóbb is brutális jóslófájásokat okozott, bár nem hinném, hogy kibújna a pici hamarabb :).


Szintén türelmetlen vagyok, bár van egyfajta öröm is, hogy minden percben megindulhat akár a szülés, nem tudhatom, hogy holnap már babázom-e, vagy hogy 5 perc múlva nem indulnak-e el a fájások.


Persze nehéz, bár én nem híztam sokat (8kg), de azért cipelni kell a pocakot. Nehezebb- mint ahogy sokan írtátok- hogy nem tudok aludni, nem is a mosdóba járás miatt, hanem este kattog az agyam, még azon gondolkozom, mit felejtettem ki, mi nincs kész. :)


Vigasztaljon minket, hogy már nem sok, kevesebb, mint 4 hét, ha minden jól megy, és az időjárás igazán nekünk kedvez idén :)

2011. aug. 14. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az idei nyár tényleg nekünk kedvez, nincs az a folyamatos fülledt meleg, bár ha van, akkor szinte idegbeteg vagyok, mert triplára nő a bokám és izzadok nagyon. Én nem vagyok hízós fajta, de 22 kilót szedtem fel, pedig alig eszek, amúgy sincs hely a gyomromban, mivel a gyerek keresztben fekszik. Savam is állandóan van. De ha jön a hidegfront, engem nem megvisel, hanem egyenesen megkönnyebbülök.
2011. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!