Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség összegben, ha...

Mi a különbség összegben, ha szülés előtt 28 nappal táppénzre megyek, vagy ha megkezdem a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam, 150ezer forintos fizetésnél a tgyás több mint a táppénz. Én már táppénzen vagyok, de 28 nappal előtte meg fogom igényelni a tgyást. Nem tudom pontosan, hogy az maximálva van-e, de ha igen és nem volt magasabb a bruttód, mint nekem, akkor neked is jobban megéri. Egyébként 180 napig jár a tgyás, utána gyed, a gyermek két éves koráig. Az minden esetben 2 éves korig jár. Így, ha jobban jársz a tgyással, akkor 1 hónappal jársz jobban!
2011. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A TGYÁS nincs maximálva, a táppénz és a gyed van. így ha magas a fizud, akkor a tgyásnál a másik kettő tuti kevesebb lesz.

Viszont vigyázz, mást vonnak a táppénzből és a gyed-ből, így a gyed bár bruttóban több, nettóban kevesebb lesz. Én ezért táppénz, tgyás, gyed-et fogok igényelni, mert így járok legjobban. Tgyást csak a szüléstől kezdem el. Nekem is magas a fizum.

2011. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2.válaszoló! Megkérdezhetem, hogy miért csak a szüléstől igényeled a tgyást? Úgy jobban jársz? Vagy csak nem akarod előbb igényelni? A gyednél amúgy már nincs választás, ugye? Tehát attól, hogy a táppénz nettója több, attól még nem igényelheted, tgyás szülés után (vagy egy hónappal előtte kezdődően) 180 napig, aztán egyből a gyed, a gyermek két éves koráig. Jól gondolom, ugye? Köszi, 1.válaszoló
2011. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a táppénzem kevesebb lett volna, mint a fizu, a tgyás meg ugyanannyi, mintha rendes fizetést kapnék.
2011. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet bután hangzik, de mi az a tgyás? Hogy lehet igényelni, kik igényelhetik? Mikortól lehet igényelni?

Köszi előre is.

2011. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A tgyás az terhességi gyermekágyi segély. Kicsit részletesebben: [link]
2011. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én úgy tudom a tgyás után a gyerek két éves koráig mindenképp gyed jön. Ha előbb mennék tgyásra, akkor x héttel több gyed járna utána. De ha én szülés előtt ezt az x hetet inkább táppénzen töltöm, az többet fizet. Ezért választottam ezt a felállást :)

Úgy gondolom mindenki, akinek a max. táppénz és max gyed jár mindenki ugyanígy jár jobban.

2011. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Nekem a gyedből jár a maximum, a táppénzből nem. Én így jobban járok. Köszi a választ (1.)
2011. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!