Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamák! Ti mit esztek hogy reggel ne menjen 7 fölé a cukrotok?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok, bár reggel mindig több a cukrom, de mostanában már 7,5-7,9 ami nagyon nem jó.

Semmit nem eszem másképp mint eddig (2 szelet slim kenyér=14g ch és felvágott, paradicsom= össz. kb 20g ch)


2011. aug. 20. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
én fél zsemlét ettem felvágottal. ennyit lehetett. már nem emlékszem az mennyi ch, mert rég volt, talán 15
2011. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de a fehér liszttől pláne nagyon felmegy:(
2011. aug. 20. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagy gondjaim voltak a terhességi cukrommal.

A végén már csak néhány szelet Korpovit kekszet mertem enni, mert még attól is 8-ig felment a cukrom. (Az összes teljes kiőrlésű kenyértől még rosszabb volt a helyzet, még fél szelet után is.)

Azt mondták nekem, hogy a reggelit nem lehet 15 gr ch alá vinni, de én levittem 10-re, mert csak akkor tudtam biztosítani, hogy max. 7-7,5-ig menjen a cukrom. Kínszenvedés volt, de megérte, ma már majdnem 10 hónapos a kisfiam!

Amúgy szerintem ez nálad is pont határeset, de ha ezt tudod tartani, akkor rendben lesztek.

Talán 15 grammra levihetnéd a reggeli szénhidrátot.

Az orvosoddal beszélj erről!

Ha tartósan 7 felett van a reggeli érték, akkor lehet, hogy inzulinra állítanak, de nekem nem adtak, mert ahova én jártam, ott csak tartósan 7,8 feletti értéknél adnak!

Ha otthon mérsz ennyit, akkor valószínű, több, mintha laborban mérték volna...

Ja, még annyit, hogy azt is mondták nekem anno, hogy a 32-33. hétig romlik az inzulinfelhasználás, ha addig kihúzzuk a diétával, hogy nem megy 8 fölé, akkor nem lesz baj, hát nem is lett, de végig tartottam a reggeli 10 gr-ot, de azt csak úgy tudtam, ha 2 óra múlva ettem megint 10-15 grammot (akkor már nem ment fel a cukrom és a nap többi részében sem-a reggeli a lényeg.)

2011. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a Súlybarát termékeket? Van Graham, hatmagvas kenyér, nekem ezek nagyon beváltak. Vagy próbálj meg kenyér nélkül reggelizni, virslit, rántottát, főtt tojást...
2011. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Húúú nagyon köszönöm a válaszokat!

Hülyén hangzik,de nem is gondoltam a kenyér nélküli reggelire(mivel más napszakban nem igazán fogyasztottam eddig)meg persze azért merthogy "tessék kienni" a 25g ch reggelire...

Nagyon megörültem annak, hogy "csak" 32-33 hétig romlik mert eddig 1x ütöttem meg még diéta tanulás alatt a 8-at, de ezek szerint nem is veszélyesek az értékeim.

Bár ez is intézmény és orvos függő, mert az egyik szerint kaja után 1 órával 5-6 között kell lennie a cukornak a másik szerint meg lehetőleg ne legyen 7 felett...

Na de, nincs sok hátra kitartok!

Gratula a kisfiadhoz!Nálam is egy kishapsi mocorog odabent:)

2011. aug. 20. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem hajnalban meg kelletinnom eg pohár tejet,és ez már megemelte a cukorszintem,így a reggeli már nemugrott ki annyira, előtte 10-+s volt egy hajszálvékony kenyértől is.
2011. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én rozs toast kenyeret eszek...1 szeletet reggelire..felvágottal..
2011. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy kaja után 2 órával (!) legyen a normál tartományban, tehát 7 alatt lehetőleg 4 és 6,4 között. Ha nagyon megugrik reggel, akkor lehet jobb ha adsz egy kis inzulint, mert kajára és tápanyagra szüksége van a babának. Ezt érdemes átbeszélni a dokival.
2011. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!