Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes vagyok! Pár napja...

14 hetes vagyok! Pár napja teherbeesésem alatt először candida fertőzést kaptam. Lehet baja a picimnek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak a fertőzés nem kezelése jelenthet veszélyt. A megváltozott hormonális viszonyok kedveznek az ilyen jellegű problémáknak, akkor is ha korábban nem volt ilyen gondod. Gyakran előforduló dologról van szó, nem igazán van kismama aki terhessége alatt nincs ilyen gondja.
2009. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugi, nem lesz semmi baja egyikőtöknek sem! Nekem is volt az terhesség elején, kikezeltük, az orvos szerint ez nagyon gyakori, kellemetlen, de ártalmatlan.

2009. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A gond az, hogy legközelebb kedden tudok találkozni az orvosommal és addigra el fognak múlni a tünetek! Nem mertem semmit orvosi ajánlás nélkül használni, remélem nem lesz baja a babának. Mielőtt teherbe estem is volt ilyen problémám, de az akkor alkalmazott gyógyszert nem lehet szedni! Tudtok valamit ajánlani, amit lehet ilyenkor használni? Előre is köszönöm!
2009. ápr. 16. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a 22. hét körül.

Nem hinném, hogy keddig elmúlna. Amit nekem írt a doki, amit terhesen alkalmazni lehet, az sajnos csak receptre kiváltható. Talán telefonon próbáld meg megkérdezni az orvosod! Kedd még elég messze van, nem lenne jó, ha így maradnál addig. Gondolom kellemetlen is. Amúgy ismerős a dolog nekem is, csomószor átéltem már.

2009. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétlem, hogy a candidád csak úgy magától elmúlna! A Canesten hüvelytablettát lehet használni, nekem legalábbis azt írta fel a doki.

2009. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni nem lesz semmi baja a babának. Nekem is volt ilyen fertőzésem. Szerintem menny el dokihoz és ő majd ír fel gyógyszert, én is szerettem volna venni valamit a gyógyszertárban de azt mondta a patikus, hogy inkább mennyek el dokihoz minthogy valami olyannal kezeljem magam ami mondjuk árthat a babának. Ne feled nem vagyunk egyformák.
2009. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt és van is. :( A dokim azt mondta a 12. hétig csak a canesten kenőcsöt használjam, utána már mehet a hüvelytabletta is. Szerencsére nem vészes most, nem is érzem. Teherbeesésemkor, illetve peteérés után is volt. Akkor még használhattam mind a kettőt.
2009. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszike lányok a nyugtató szavakat! Tegnap estére már úgy bepánikoltam, hogy a sírás kerülgetett :( De ma beszéltem újra az orvosommal(gondoltam megkérdezem hogy a találkozásunkig mit tehetnék) és egy tündér volt, mondta, hogy bár nem lesz bent, de úgyis be kell ma szaladnia egy órácskára, úgyhogy menjek én is! írt fel Pimafucin hüvelykúpot! Remélem helyre tesz!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

2009. ápr. 17. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!