Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok. A doki az...

25 hetes vagyok. A doki az átlagosnál valamivel több magzatvizet állapított meg, de a babával minden oké. a doki a cukorra gyanakszik (amire hétfőn megyek) de ha jó lesz a cukrom, akkor miért lehet? Mi lehet az oka a több víznek?

Figyelt kérdés
Ez egy másik doki volt,viszont még tegnap beszéltem a saját dokimmal,aki azt mondta,ritka az akinek pont annyi a magzatvize amennyinek lennie kell,de szerinte ezen ne aggódjak..
2008. márc. 8. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg nem is kell aggódnod ezen,ha a dokid azt mondta.
2008. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én azt ajánlom,kérj beutalót egy Genetikai központ UH-ra.Nekem is azt mondta a dokim,hogy valamivel több a víz,és én sajna nem jutottam el oda csak 28hetesen.NEKEM magzati rendellenesség okozta,és kórosan sok volt a víz,amit a helyi kórházban nem láttak.Okok lehetnek:anyai cukorbetegség,magasvérnyomás,magzati rendellenesség(RITKA)és egyéb ok nélkül is kialakulhat.

Mindenképp járj utánna!!!

2008. márc. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
azért gondoltam,hogy nem lehet vmi komoly,mert ez nálunk az eggyik legprofibb doki volt,és kb 15percig ultrahangozott,még 4 d-re is átváltott,tehát mindent totál megnézett,és bizton állította,hogy a baba rendben van..tehát én nem akarok olyan lenni,akik itt rommá stresszelik magukat,meg ezer felesleges vizsgálatot megcsináltatnak,csak azért hogy hetekig depisek legyenek...szerintem ha vmi genetikai baj lenne,tuti hogy megtalálta volna,de jövő héten már lesz a saját dokim,meglátjuk ő mit lát majd....
2008. márc. 8. 09:48
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 hetes vagyok, nekem is több volt, nem vészes,nincs gond, a baba is jól van,állítólag ha egyszer előfordul nem kell megijedni,lehet a baba előtte ürítette a vizeletet.

Ha kórosan sok, úgyis továbbküldenek, nem érdemes idegeskedni ezen,mert csak magad készíted ki,és az a babának sem jó.

2008. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is kicsit több a magzatvizem. Én quartett teszttel váltottam ki a magzatvíz mintavételt amit akartak csinálni, ez genetikai betegségekre szűr. Ezen kívül TORCH vérvételt javasoltak (toxoplasma, rubeola, citomegalovírus, herpesvírus). Ezen kívül még valóban a cukor lehet az okozója. Az esetek többségében nincs oka a kissé több magzatvíznek, DE azért az sem megoldás, hogy homokba dugod a fejed. Érdemes szerintem utánajárni és kiszűrni az esetleges okokat! Én legalábbis ezt tenném a helyedben!
2008. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
most költöztem haza külföldről,és itt mindenki rommá aggódja magát mindenen..Kint nálunk pl nem is csinálnak cukor vizsgálatotmcsak annak akinek van a családjában cukros.Nem csinálnak uh-t csak a 12.héten a következőt a 32.héten...Mégis egészséges babák születnek.Kint túl kevés a vizsgálat,de itthon meg már azért is halálos beteg valaki ha mondjuk barna a haja.Én nem dugom homokba a fejemet,a 4d-s doki azt írta"valamivel több magzatvíz",viszont az én dokim nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget.Inkább a saját orvosomban bízom,minthogy hetekig ki legyek borulva,depizzek,mint a terhes nők többsége,ráadásul a nagy semmire...
2008. márc. 9. 08:16
 7/16 A kérdező kommentje:
mondjuk ha a dokim indokoltnak látná akkor biztos továbbküldene majd más vizsgálatokra,de ha ő szerinte nem kell aggódni,akkor nem fogok feleslegesen intézkedni..a 25 hét alatt volt már vagy 6 uhltrahangom,mind más doki csinálta,nem hinném,hogy ennyien tévednek......
2008. márc. 9. 08:20
 8/16 A kérdező kommentje:
ja,és azt is kihagytam,hogy az eddigi összes uh-n kp magzatvíz volt,most lett valamivel több.....nem pedig a leg elejétől kezdve van több.....
2008. márc. 9. 08:29
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én a 2.válaszoló vagyok.Azt hiszem SENKI nem halálos beteg attól,hogy barna a haja.Nem szerettem volna részletezni,de aki egyszer megszívta,komolyan veszi:Segíteni szerettem volna,de mindenki leszavazott.Most részletezem,olyan rendellenességet nem vettek észre 5UH-on,amibe a kisbabám születése után 1hónappal BELEHALT.Érted!!!Sajnálom,hogy ilyen sok naív ember van,persze amíg nem vagy érintett nem fogod fel komolyan.Soha nem gondoltam,hogy velem ez történhet ,boldogan vártam a babám 28hétig.Ami ez után jött az hosszú és úgysem értené senki!!!

2008. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha TE ennyire bízol a dokiban,akkor MIÉRT KÉRDEZEL ITT???

Ja,azt kellett volna írni,hogy minden OK!!!A történtek után,ezt senki ne kérje.És Te igenis homokba dugod a fejed!!!

2008. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!