Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mesélne nekem olyan akinél...

Mesélne nekem olyan akinél történt ilyen szülésnél?

Figyelt kérdés
Hogy a párja rosszul lett szülésnél. Úgy szeretném és a párom is hogy bent legyen szülésnél de félünk hogy elájul vagy lesz valami. Ilyenkor mi történik? Meséljen nekem olyan akinek rosszul lett a párja szülésnél.
2011. aug. 29. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk csak olyan volt, hogy második baba születése után a férjem, mikor haza ment, egész nap hányt és rosszul volt migrénes fejfájással, valószínűleg a kimerültségtől. De amíg bent voltunk ennek nyoma sem volt, tartotta magát. :o)


Egyértelmű, hogy nem premier plánban kell néznie. Ha a fejednél áll és a kezed fogja, vagy borogatja a fejedet, akkor nem lesz semmi baja szerintem.

Egyébként meg ha rosszul lesz, ellátják, hiszen van ott orvos elég...


Szerintem pont ő nem fog elájulni, mert ettől fél. Egyébként megbeszélhetitek előre azt is, hogy ha nincs jól, akkor kimegy közben.

Mondjuk szerintem ha Te bírod, neki is bírnia kell. :o)


Ha mentek szülésfelkészítőre együtt, ahova apukák is mehetnek, akkor fel tudtok együtt szépen készülni, és már nem lesz olyan váratlan, hogy mi is történik majd...


Szép szülést!

(Amúgy hány hetes vagy?)

2011. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szülésznőként végeztem, de nem dolgoztam tovább viszont a 3 év szakmai gyakorlat alatt egyszer láttam elaléló férfit, de az sem volt látványos. Nem is a szülésnél történt, azt nagy izgalommal végignézte. Hanem bent maradt a varrásnál és mikor a hangokat hallotta akkor lesápadt. Szerencsére volt alatta szék. Nekem csak a fejét kellett nyomnom egy kicsit, majd mikor magához tért rendesen, akkor kivittem. Sztem a szülésnél nem lesz gond, majd a varrásnál meg legyen inkább a babával.
2011. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok saját szülésről nyilatkozni, de elég sok szülést láttam már. Nem sok olyan helyzet volt ahol apuka rosszul lett, de van rá mód, hogy közben, akár többször is kimenjenek. Bár a szülés részét általában csak azért is kibírják, inkább csak szülés után, mikor a babát látják el, akkor szoktak kimenni kicsit levegőzni (mivel akkorra már elég nagy az adrenalin löket, mind a szülés miatt, mind amiatt, hogy lekoppan, hogy apa lett).

Őszintén, szerintem ha a nő nem lenne kiütve a szülés miatt és nem feküdne eleve ágyban, akkor közülük is sokan kérnének széket kicsit lepihenni.


Egyébként nem feltétlen jó megoldás ha a fejednél van. Egyrészt onnan is bőven sokat látni, ha lefelé tekinget, másrészt voltam már bent olyan szülésnél is, ahol amint bejött a csecsemős és a gyerekorvos (előre nem lehetett tudni, hogy dokira is szükség lesz), nem maradt máshol hely apukának, csak anyukával szemben. És az ember akarva akaratlanul is odanéz.

Ezt nagyon beszéljétek át a szülésznővel vagy orvossal.

2011. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt bevallom, de úgy gondolom, ha beszéltek már erről, akkor nem lesz semmi baj. Beszéljetek mindenfélét,hogy lehet, hogy szidni is fogod, lehet hangos is leszel, neked mindkétféleképpen ki kell bírnod mentálisan, és fizikálisan, szóval próbáljon csak erős lenni. Ezt amolyan viccesen, hogy ne érezzen különösebb feszültséget, de azért elgondolkodjon. Nem kell nézze hogyan jön ki a baba, neked legyen támaszod, és kérjen széket biztos ami biztos. Ha megtörténik ellátják ne izgulj.

Mikor szülsz?

2011. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még sokára majd Januárban. Most 21 hetes vagyok. Csak már nagyon gondolkozunk ezen.
2011. aug. 29. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi különös, el nem ájult, csak érezte, hogy baj lesz. Kiment az ablakhoz levegőzni, így pont lemaradt a finish-ről, de legalább nem kellett összekaparni. :)
2011. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!