Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány évesen vállalnád az első...

Hány évesen vállalnád az első babát? Milyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, párom 21.

2 hónap múlva lesz az esküvőnk, de már a babaprojeknál tartunk, reméljük, minnél hamarabb összejön :)


2011. aug. 30. 17:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21 vagyok 30 hetes nekem màr meg volt az esküvöm kb aznap àgyazodhatott be :D a baba,nekünk megvan minden amire szükségünk van (auto nincs)de elvagyok nélüle simàn.
2011. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babátokhoz :) Nekünk sincs még autó, majd esküvő után szeretnénk. De az a legkevesebb :)
2011. aug. 30. 18:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Pár héttel a 30. szülinapom előtt szültem ikreket, és ez sem volt tervezett, bár az anyagi és párkapcsolati körülmények stabilak voltak. Nem csinálnám másképp, számomra első a karrier (hogy ne a bizonytalanba szüljek), és utána a család. Elértem a munkámban egy olyan szintet, hogy 4 gyerek ellenére is tárt karokkal várnak vissza, mert kellek nekik.
2011. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Gratula neked is a babákhoz :)

2011. aug. 30. 18:12
 5/18 anonim ***** válasza:
23 vagyok és egy jól működő 4 éves kapcsolatban élek.amíg nem lesz biztos munkahelyem,ahova visszamehetnék,nem vállalok gyereket,pedig már többször szóba került.2 éve végeztem a sulimmal,azóta 3 munkahelyem volt,megszűnt,leépítés volt..ilyenre nem akarok alapozni.
2011. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

20 éves voltam amikor az elsőt szültem.A párom 5 és fél évvel idősebb nálam.

Nem volt esküvőnk,volt ház,volt autó,volt hitel.


Egy gyermekhez szerintem elég ha bebútorozott ház van,és munkahely. A többi csak "luxus".


Mielőbbi babázást!!!


Üdv:2gyerkőcös,38hkm

2011. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Van fix munkahelyem 1 éve. Tehát ez nem okoz gondot, ide visszatudok menni.

Jó látni hogy nem csak én vagyok aki fiatalon szül gyermeket, mert ahogy látom a környezetembe sajnos az is elég fura ha valaki vállal egy gyerkőcöt 30-35 évesen

2011. aug. 30. 18:20
 8/18 anonim ***** válasza:

ritka manapság olyan 20 év körüli lányt találni, aki szeretne babát, pláne, olyan hasonló korú fiút :)

Nekem ez a meglátásom. Szerencsés kivételek vagytok :)

Én 23,5 évesen szültem, és akkor volt szakközepes osztálytalim is, 2 oszt.társamnak volt akkor babája rajtam kivül, akkor szültek, mikor én. Rajtuk kivül az összes többi csodálkozott, h minek ilyen "korán" szülni. Elötte meg azon néztek ,h 21 évesen mentem férjhez, azt találgatták, h biztosan jóval idősebb és pénzes a párom. :) De nem az :)

Most 28-29 vagyok, na, most kezdenek el szülni a többiek. Nincs későn egyáltalán, de én örülök, h korábban szültem. Annak viszont nem, hogy így nagy lesz a korkülönbség a majdani tesója és közte, mert nem tudunk mostanában még vállalni másik babát, az anyagiak miatt-. De asszem elkanyarodtam egy kicsit, bocsi.

Szóval a válaszom: 23 évesen.

De mindenki maga tudja, valaki már a Te korodban is elég érett hozzá, sőt, lehet, h érettebb, mint egy 30,35 éves.


Feltételek:

1. STABIL párkapcsolat, na ez a legfontosabb szerintem. Azért az sem árt, ha külön laktok a szülőktől, mondjuk a tetőtérben legalább. De attól függ igazán, h milyenek az ősök...

2. minimális anyagi biztonság, azért a pasinak legyen munkahelye, fizetése, de ez általában megvan. Ha nincsenek nagy igények, fizetni valók, akkor elég 1 normális kereset + amit a baba után adnak (családi p., anyasági, gyed).


Kívánom , hogy az elképzeléseid szerint alakuljanak a dolgaitok! Sok-sok boldogságot is Nektek!!

2011. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 23, de már 20 évesen bevállaltam volna egy babát. De akkor nem volt még olyan párkapcsolatom, amire alapozhattam volna. Most 2 éve vagyok együtt a párommal és egy 1 éve együtt is élünk, de még mindig nem lehet baba, mert most még nincsenek meg az anyagi feltételek. Én pl. előtte nagyon szeretnék egy saját lakást, vagy legalább azt, hogy kilátásban legyen. Szerencsések vagytok, ha minden adott hozzá, szerintem minél fiatalabbak a szülők annál jobb. Édesanyám 18 évesen szült engem, nagynénémet a nagyim 19 évesen, úgyhogy nálunk mindenki korán szült, csak mi lógunk már ki a sorból a húgommal.:( De én is szeretnék még 25 éves korom előtt bevállalni egy babát, úgyhogy most ezen dolgozunk gőzerővel.:)

Remélem hamar összejön nektek és boldog, egészséges gyermeket neveltek fel!:)

2011. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
elsö vagyok én drukkolok hogy mihamarabb sikerüljön nektek ;)
2011. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!