Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt felfázás a...

Terhesség alatt felfázás a babára veszélyes-e?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok, és sajnos tegnap felfázhattam, mert folyton azt érzem, hogy pisilnem kell, de közben nincs jelentős vizelet. A hasam nem fáj, semmi egyéb kellemetlenséget nem érzek. Igyekszem sokat inni, hátha ez segít. A baba miatt viszont aggódom, neki esetleg lehet valami baja ettől? Van valakinek valami tapsztalata, járt már hasonlóan?
2009. ápr. 19. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kell vigyázni a húgyúti fertőzéssel! Nehogy felszálljon és megfertőzze a babát, ill. a veséidre rámenjen. Antibiotkummal kezelendő, és ezzel ártasz kevesebbet. Addig is sok folyadék (tea) és nagy adag C- vitamin. Enyhébb tünetek utóbbira is elmúlhatnak, de ha 2-3 napnál tovább fennáll, mindenképp fordulj orvoshoz.
2009. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Én többször is felfáztam a terhességem alatt, azonnal orvoshoz mentem, kaptam gyógyszert, meggyógyultam, egészséges babát szültem. A sok folyadék hasznos, az nekem is ment, végig a terhességem alatt, nem csak a felfázás miatt, de szerintem menj orvoshoz.
2009. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 12.hetesen fáztam fel elég csúnyán. Elmentem dokihoz mert féltem én is. Adott augmentint azt kellett szednem egy hétig,de már másnapra enyhültek a tünetek és nem volt semmi gond. Most már 20 hetesek vagyunk. Mindenképp menj el a dokihoz (én simán a háziorvoshoz mentem) mert kezeletlenül nehogy baj legyen.
2009. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, holnap megyek éppen a nőgyógyászhoz, addig pedig rengeteget iszom. Remélem nem komoly a baj, mert a tünetek enyhülnek.

További jó babavárást mindenkinek!

2009. ápr. 20. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!