Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhető valamilyen hashajtó...

Szedhető valamilyen hashajtó terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

A legtöbb hashajtó- gyógyszer- alhasi vérbőséget okoz és vetéléshez vezethet.


Próbáld meg a zabkorpát egy ek-/ joghurtba stb.

tamarindlekvár,

szilvalé

2011. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy tudom,hogy nem.Bár én személy szerint nem is szednék semmit!

Próbáld ki a szilvalekvárt. Nem mondom,hogy két kanáltól szaladni fogsz a wc-re, de én ettem napi rendszerességgel és engem meghajtott. De még a ricinus olajat is szokták javasolni!

2011. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnél az aszalatszilvalé nagyon bejött, natura boltban vettem. Aztán bejött a gyümölcsszezon, sok gyümit ettem, így már nem volt szükség rá.
2011. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Gyógyszert ne szedjél!

Igyál rengeteg vizet, egyél rengeteg gyümölcsöt, zöldséget. A tamarin lekvárt gyógyszertárban meg tudod venni, de a szilvalekvár sem rossz. Igyál koffeinmentes kávét, ha az segít.

2011. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal vannak olyan hashajtók amit lehet szedni kismamáknak, nekem is a védőnő ajánlotta, mondta, hogy ezt nyugodtan szedhetik a kismamák is, de ha nem vagy benne biztos kérdezz rá a gyógyszerésztől. Az egyik ilyen a Levolac (szirup vagy kúp) vagy amiről hallottam még az a Guttalax és Dolculax. Persze én is azt mondom, hogy először próbáld a természetes dolgokat, ha azok nem válnak be szerintem érdemes ezekre rákérdezned. Remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindent kipróbáltam, amit "természetes megoldásként" ajánlottak (az itt felsoroltakat mind, és még sok mást, + a Levolac-ot stb.), de SEMMI nem használt, mivel én terhesség nélkül is állandóan szorulásos voltam (vagyok, mert épp nem vagyok terhes, remélem hamarosan az leszek :o)


Mi vettünk gyógyszertárban kapható pumpás beöntő készüléket, és drága férjem naponta este megcsinálta nekem, utána pár percre tudtam üríteni.

Az orvosom persze nem örült ennek anniyra, mert hogy hozzá szoknak a bélbolyhok, hogy nem kell dolgozniuk, de nekem már két terhességem alatt is ez jött be, szülés után visszaállt mindig a régi rend. Már csak azért is kellett, mert az első 4 hónapban jóformán alig tudtam valamit megenni a hányingertől, nem hogy a felsorolt dolgokat...


Más szempontból pedig sokkal kíméletesebb, mert "alulról segít", és nem kell a bélrendszert megbolygatni, mint azt a hashajtók teszik.


És nem utolsó sorban, nem kell órákig a WC-n kínlódni, és napokig "szünetelni".


Persze nem mondom, hogy elsőre ezzel próbáld, ha valami segít a "természetes táplálékokból", akkor persze az a legjobb, de ha nem jön be semmi, én jó szívvel merem ajánlani ezt a megoldást.

2011. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom már nem aktuális..de hátha valakinek segit!

Elég szorulásos vagyok..magnéziumot szedek :)

2-t vagy 3at..naponta

Ez nekem segitett a "bajomon"!


9hkm :)

2014. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!