Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Tanácstalan...

Mit tegyek? Tanácstalan vagyok és félek.

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek rajtam...Az a helyzet, hogy húsz éves vagyok és 30 hetes terhes. A családból csak a hugom tudja. Apukámmal és vele élek együtt. Édesanyám meghalt. Apukám nem törődik velünk, és nem is dolgozik. A nagymamámon élősködik. Jóformán ő tart el minket. De a mamámnak sem tudom elmondani...a papám áttétes rákkal küzd, nem sok ideje van már hátra. Fogamzásgátló mellett estem teherbe. De az sem lehetett vmi jó minőségű, hiszen nincs sok pénzünk. A párpmmal persze azóta nem vagyunk együtt, többször megütött ezért hagytam ott. A védőnő azt javasolta adjam örökbe a babát, van erre lehetőség. De mégis hogyan tehetném meg ezt? Most iskolába járok, hiszen apámnak kell az árvaellátás stb...a 15 éves hugomat meg engem is elküldött egész nyárra dolgozni és oda kell adnunk a pénzt. Jó h 20 éves vagyok de nem tudok mit tenni ellene. Nem lenne hova mennem. Van néhány rokonunk, de nekik is megvan a maga életük, nem akasztanám rájuk ezeket a terheket. Mit tegyek? Egyáltalán meddig járhatok még így be az iskolába? Vagy mi lesz velünk? Tudom, hogy felelőtlenség volt nem elmondani senkinek, de már megtörtént. Nincs senki akire igazán számíthattam volna. Annyira kétségbe vagyok esve, kérlek mondjatok vmit. Bocsánat ha kicsit zűrzavaros lett, de csak kavarognak bennem a gondolatok. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 5. 17:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%

mit nem tudsz elmondani?

azt hogy terhes vagy? nem tudják? 30 hetesen azért már nagy lehet a pocakod, és ha nincs lehetőséged akkor mehetnél anyaotthonba de semmiképen se add örökbe az egyetlen pici babádat !!

van családsegítő szolgálat is, valamit tudsz lépni

de nem azt, hogy örökbe adod..

nem is tudok erre tanácsot adni de van számtalan lehetőséged de semmiképp sem az hogy lemondasz róla


remélem vki tud érdemleges tanácsot adni..

18 hónapos baba anyukája

2011. szept. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%

Mindenképp meg akartad tartani?ne haragudj de akkor nem gondoltál erre?

és enm hiszem h 30 hetesen nem látják rajtad...voltam terhes...

2011. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
9%

Nem értelek ha nem kell a gyerek miért nem vetetted el amíg lehetett?

a másik 30 hetesen mit nem tudsz elmondani? A terhességed cska a hülye nem látja.....

Jó add örökbe. kérd a védőnőd segítségét ha már ilyen muja vagy...

20 évesen lehetne több eszed.. ha már itt a gyakroni tudsz nézelődni használd a netet!

2011. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mint mondtam apám nem törődik velünk....ekár hiszed akár nem, nem látja...:S az a baj, hogy nem ismeritek őt. Tudom h ez bonyolult és nehéz ismeretlen embernek segíteni neten keresztül de ez a helyzet...És az abortusz már nem jöhetett szóba. Későn vettem érsze, mivel volt menstruációm az elején még és rosszuléteim sem voltak. Kérlek ne törjetek pálcát felettem. Ha már ilyen helyzetbe kerültem azt a megoldást keresem ami a babának a legjobb. Boldog életet érdemel nincs jogom megtagadni tőle. Nem ő akarta h így legyen :(:(
2011. szept. 5. 17:33
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Terhesen dolgoztál nyáron? Az apádnak nem tünik fel,hogy terhes vagy? miért nem vetetted el? Ilyen szar helyzetbe miért tartottad meg?
2011. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérlek olvasd el a választ...
2011. szept. 5. 17:36
 7/23 anonim ***** válasza:
CSALÁDSEGÍTŐ, ANYAOTTHON, !!!
2011. szept. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Lécci ird akkor le h hogy vetted észre és mikor,tényleg kiváncsi vagyok,főleg h mensid is volt...milyen gyogyszert szedtél?szedtem én is olcsot régebben de nem volt bajom vele.

ha meg akarod tartani,akkor anyaotthon,ha nem akkor örökbeadás,hiz sokan vágynak babára akiknek nem lehet.

2011. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Eloszor is,.20 evesen alj ki magadert mert mostmar nem csak a te jovodrol illetve sorsodrol van szo!!valasz a babad vagy apad?miert is akarnad orokbe adni a babadat?

nem fajna a szived?mennyi anyukanak sajnos nincs lehetosege normalis sajat othont teremtenie csopsegenek .,de akkor sem adoptalja hanem valassza az anya othont .,ahol igen is segitenek.es hat kicsit nehez elhinni hogy 30 hetes pocakot nem lat az edes apa!!vagy csak nem akarja?minden esetre ne csodalkozz hogy most sokan le pirongatnak itt a gyk .,mert tenyleg felelotlen es tapasztalatlan vagy .,oke tegyuk fel megszulod a babodat .,adoptalod .,es utanna?ugyan ugy cseledkedsz edes apad szaja ize szerint .,lesz nyugodt ejszakad.?es eleted?gondolkodj egy kicsit .,tudom nehez anya nelkul ,tanacsok nelkul.,.valahol meg ertelek de valahol el itellek .,.,alj ki magadert es remelem jo dontest hozol majd.,37 hkm

2011. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

a bölcső alapítványnál keresnek neked örökbe fogadó szülőket,illetve nem kell keresni,mert sorban állás van a csecsemőkért,szerintem válogathatsz is a jelentkezőkből.

Az olyan terheseket,akik eltitkolják a terhességüket el is tudják helyezni a szülésig,így nem tudja meg senki a lakóhelyeden.

Már ha tényleg ezt akarod.

Segítségre szoruló terhesek számára állandóan hívható telefonszám: +36-20/944-3566

2011. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!