Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 alatti egészséges kismamák....

30 alatti egészséges kismamák. Megcsináltatjátok a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
12 hetes korban lehet megcsináltatni, vérvétellel mutatható ki különféle rendellenesség vagy épp az, hogy minden rendben. Díja: 9000FT
2011. szept. 7. 14:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24 vagyok, a párom 33 lett, van egy egészséges kisfiúnk, most is mindig minden leletem, uh érték jó volt, nem csináltattam, nem is bánom.
2011. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 gica04 válasza:
Én 30 feleti vagyok és megcsináltatom. Ez Győrben 30000 ezer forintba kerül most 2 éve 9000 volt. Vérvétel+ uh engem valamilyen szinten megnyugtat bár szerencsére a családban nem volt ilyen probléma.
2011. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

14.31-es vagyok!

Én sem ajánlgatom az amniot, de ha mindenféleképpen szeretne plusz vizsgálatot, akkor én, személy szerint annak sokkal több értelmét látom, mint egy kombinált tesztnek.

De úgy gondolom, ha minden rendben van a kötelező vizsgálatok eredményeivel, akkor nincs értelme a saját tapasztalataim alapján még jobban vizsgálódni, mert akár feleslegesen, idegeskedéssel teli heteket okozhat magának feleslegesen a kismama.

Ezek mellett pedig ma nem létezik olyan biztos vizsgálat, ami minden létező genetikai betegséget kiszűrne, így sajnos minden negatív eredmény ellenére is ott van a rizikó, hogy valakinek beteg babája szülessen.

(A vetélés és a halva születés esélye is sajnos ott van végig a 9 hónap alatt.)

Persze ezzel most nem akarom egyik kismamát sem beparáztatni,én is mindig abból indulok ki, hogy semmi baj nincs odabent, csak jobb ha az ember tudja a negatív oldalát is a dolgoknak,mielőtt belevág valamibe, és kifizet egy összeget.

2011. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A 14.s vagyok.Én sem ajánlgattam senkinek,azt írtam:úgy döntöttem lgközelebb én ezt vagy azt fogom megcsináltatni.Tudod,mi már megbeszéltüka férjemmel,hogy mi nem tudunk vállalni egy beteg babát,így-amire lehet persze-a kockázatok ellenére is nézessük meg.Lassana 3. babára készülünk,a véleményem/nyünk mit sem változott.És bár a CVS-nek magasabb a vetélési kockázata(már akinél,mert az Istenhegyin a Hajdú Krisztina doktornő garantáltan alacsonyabbal dolgozik)de azért az nem mindegy,hogy a 12.13. hét körül már erdmény van.Az amnioé amikor megérkezett már a 21. hetet tapostam...nem is tudom mi lett volna,ha az eredmény pozitív.Szóval én sem biztatok senkit erre,de momentán ezek a legbiztosabb eredményt adó vizsgálatok.
2011. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mármint a 14.40-es vagyok(utolsó).
2011. szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igaz, én 30 feletti vagyok, de a párommal mindketten vizsgáztunk az egyetemen valószínűségszámításból. A kombinált és az integrált teszt is valószínűséget számol, nem a meglévő rendellenességet deríti fel. Kb annyi, mint ahogyan a meteorológusok dolgoznak: ha van felhő az égen, akkor ennyi az esélye, hogy esni fog, ennyi meg, hogy száraz idő lesz.

Ilyen számítást én is tudok: vagy egészséges lesz, vagy nem.

Átgondoltuk, megnéztük a családfát és a kockázati tényezőket, és döntöttünk.

Azt a 19 ezer forintot egy király 4D-s ultrahangra költjük inkább.

2011. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na most szépen összezavarodtam, már végképp fogalmam sincs mit csináljak. Félek magától az eredménytől, ha véletlen amniora kellene mennem, de attól meg még jobban hogy beteg legyen a gyerekem. ????????
2011. szept. 8. 09:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem értem igazán mi szólna ellene!

Nem kell hozzá szúrni! Ill. csak a vérvétel miatt! Uh egyébként is kellene! Azért 9 ezer forint nem a világvége!

2011. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem a világvége 9000 FT, nem is erről van szó. Csak az esetleges plusz idegről, amit kiválthat ha találnak kockázati tényezőt!

Egyébként már döntöttem, megcsináltatom. Könnyebb lesz úgy léteznem, hogy tudom mindent megtettem ami csak tőlem telt. Szép napot mindenkinek és köszi a válaszokat! Jó babavárást!

2011. szept. 9. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!