Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes uh-n a lepény a...

13 hetes uh-n a lepény a hátsó falon tapad, fedi a méhszájat. A védőnőm szerint magas a vetélés esélye. Nagyon nagy a gáz? Mert én nagyon megijedtem!

Figyelt kérdés
Lesz baj, vagy nem! Mit csináljak és mit ne???
2009. ápr. 21. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

figyu, a dokinak hidj, ő gondolom elmondott mindent, nehogy már egy védőnő ijesztgessen.

Továbbra is pihenj amennyit tudsz...ahogy nő a terhessség, a méhlepény is feljebb fog kerülni, ne aggódj

2009. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lepény a méh növekedésével feljebb vándorol, tehát egyáltalán nem biztos, h vetélés lesz a vége. Persze a kockázata magasabb, mint normál estben. Vigyázz magadra!
2009. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A doki nem nagyon mondott semmit, se jót se rosszat.Eddig Duphastont kellett szednem ,de mostmár nem kell.Remélem minden rendben lesz!! :)
2009. ápr. 21. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is a lepény a hátsó falon tapad, de nem fedi a méhszájat szerencsére, csak közel van hozzá. Nekem is mondta a védőnőm, hogy magasabb a vetélés és a koraszülés kockázata, ezért sokat kell pihenni, nem szabad emelni, és ha vérzés jelentkezne, akkor azonnal be kell menni az ügyeletre, mert akkor még meg tudják akadályozni a vetélést.

Egyébként nekem nincs orvosom, és nem is akarok, úgyhogy dokitól én nem tudtam megkérdezni, de bízom a védőnőmben. Ők nem bántásként mondják, amit mondanak, hanem hogy felkészítsenek mindenre.

17+4 hetes

2009. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pihenj sokat,ne emelgess ne erőltesd magad fizikailag.

A védőnőnek abban igaza van sajnos,hogy magasabb a vetélési kockázat.Erről nem tudom az orvosod miért nem világosított fel.De egyáltalán nem biztos,hogy elvetélsz.Viszont tényleg nagyon kímélned kell magad.A lepény leválás súlyos életveszélyes állapotot is előidézhet.Ha erős görcsöket fájdalmat vagy vérzést tapasztalsz azonnal irány a kórház.

A lepény helyzete még változhat a méh növekedésével.De ez sem biztos.Ha a szüléskor is a méhszájon van a lepény az császáros szülést jelent.És minél előrehaladottabb a terhesség,a baba és egyéb súlyok miatt annál nagyobb az esély a leválásra.Nem akarlak meg ijeszteni,csak nagyon vigyázz magatokra.Szerintem jobb ha tudod mik a rizikók,mintsem azt mondani semmi gond,nem kíméled magad és abból lehet tényleg baj.

Minden jót,boldog problémamentes babavárást.

2009. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

szia!


Néhány tévhit. Hol tapadhat a méhlepény? elől, hátul oldalt, feljebb ,lejjebb...ahol épp a beágyazódás történt. A hátsó fali tapadás nem jár automatice magas vetélési kockázattal, kicsit "macerásabb", de csak azért mert esetedben fedi a méhszájat! Ez a későbbiekben változni fog , mert ahogy emelkedik a méh , úgy kell emelkednie a placentának is. Mit nem szabad tenni? sokat menni , sietni , ugrabugrálni, 4 különböző pózt kipróbálni az ágyban :)))...helyette pihenés sok.

Ha netán a terhességed végére sem emelkedik kellőképpen , annyi lesz max. a hátrányod, hogy valószínűleg császáros lesz a szülés.


1 kismami

2009. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ne aggógj nagyon, nekem hasonló volt a helyzet a lepény az első falon tapadt, fedte a méhszájat, azt mondta a doki, hogy óvatosabb legyek, hanyagoljuk az együttléteket, mert vérzést okozhat, és a hirtelen erős mozdulatoktól óvakodjak. Picit jobbna figyeltem magamra, nem szeretkeztünk a férjemmel, kihagytama sportolást és a következő vizsgálaton már minden rendben volt, azóta kerékpározom, mozgom, felújítjuk a házat, tehát dolgozom is eleget, és néha szexelünk is. Már 22 hetesek vagyunk és minden ok. Veletek is az lesz, egy picit kíméld magad, pár hét is már azt sem kell annyira.

jó babavárásat

2009. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek!! :)
2009. ápr. 23. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!