Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetesen 1500 gr-os a...

29 hetesen 1500 gr-os a Babám. Védőnő szerint az Elevit miatt nagyobb a koránál?

Figyelt kérdés

Nektek mekkora volt a Pici 29 hetesen?

Tényleg "olyan nagy" mint ahogy a védőnő mondja?


Azt mondta, hogy a 31-32 hetes babák ekkorák, mint most Ő és ha nem hagyom abba a vitamint akkor 4 kg-os babára készülhetek.

Szerinte az Elevit miatt nőtt így meg.


2011. szept. 11. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem 30 hetesen volt 1550g pedig nem szedtem vitamint! Sok gyümit ettem helyette. Babám 2940 g volt mikor megszületett egészségesen! :D


Nyugi nincs semmi baja a kisbabádnak!

2011. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Vannak akik meg vannak győződve,hogy a terhesvitaminoktól lesz nagy a baba-de ez nem feltétlen van így!

Ha eleve van a Te vagy a párod családjában nagyobb személy,vagy Te esetleg a párod magasabb,testesebb,akkor valószínű,hogy csak a genetika miatt olyan "nagy" a babátok. -de az is benne van a pakliban,hogy simán csak elnézték a heteket,és 2 héttel korábban fogant a babátok.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ja,és a súlybecslés plusz-minusz fél kilót is szokott tévedni!
2011. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Még az orvosok is hadilábon állnak ezzel a kérdéssel, mert sem mellette sem ellene nincsenek igazán bizonyítékok, hogy a terhesvitamin növelné-e a babák méretét. Úgyhogy a védőnőd már megint "okos volt".


Mellesleg a babád súlya BECSÜLT!

Akkor lehet elgondolkozni, ha majd megszületett, és valóban nagy súlyú, de ennek sok oka lehet.

Szülés előtt szoktak súlyt becsülni, és van, akinél egy kilót is tévednek a vége előtt nem sokkal, szóval NE IDEGESKEDJ ezen feleslegesen.

2011. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Én több mint 4 kg-val születtem a párom 3 és féllel mégis mind a ketten vékonyak vagyunk. A babánk még így sem érte el a 3 kg-t.

2011. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

29+4hetesen 1738gramm volt a lányom. Végig szedtem a gravidát,és 4950grammal született.

Az egy hülyeség hogy a vitamintól nőnek meg a babák! De ha igaz is inkább nagyok legyenek,mint betegek! Egyszerű genetika. A párom és én sem vagyunk kicsik. Anyukám 3gyereket szült 4kg felett,én 4470gram voltam.

2011. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy hülyeség, hogy az ELevittől nőnek a babák.

Nyilván az az anyuka, aki vitamint szed és arra pénzt áldoz, egyébként is jobban követi a tanácsokat, jobban odafigyel magára, inkább jár orvoshoz, vizsgálatokra és ennek eredményeképp jól működik a méhlepény ami a babát táplálja. És egészséges méretű lesz a baba.

Nem tudom egyébként konkrétan 29 héten az enyém mekkora volt. Én végig szedtem utolsó napig az Elevitet, 24. héten 800 gramm, 35. héten 3400grammra becsülték és 3630 gramm lett, nem egy óriás baba, szép egészséges súlyú. Aztán hízott havonta 1 kilót, végül lassult és 10 kiló volt 1 évesen, most 5 éves és 17 kiló-nem egy birkózó testalkat.


Egyébként nem is logikus a dolog, hiszen a magzat nő, elveszi az anyai szervezetből ami szükséges a növekedéséhez, de azt nem hinném, hogy úgy, megy körbe egy kis kocsi és leszól a magzat agyának, te kaptunk plusz vitamint, kell? És visszaszólnak persze, hadd legyek jó nagy. Teljességgel logikátlan a dolog. És plusz vitaminbeviteltől akkor a felnőtt is megnőne és meghízna. De egyszerűen kiüríti a szervezet a felesleget.

Szumóbirkozók sem szedik nagy dózisban az elevitet.

2011. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Pont a héten voltam én is a 29 hetes uh-n, a babám a súlybecslés szerint 1600 gr.

Hipp natalt iszom, a cukrom a normál értékben van, a doki szerint valószínű nagy baba lesz. A fiam is 3700 gr-al született, szóval nem is csodálkoztam. (szerintem a dokim sem)

A férjem is, a családja is magasak, én olyan középtermet vagyok.

2011. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom 27 hetesen volt 925 gramm. Akkor azt mondták, 3 kiló körüli lesz születéskor (már előtte a 16. héten is ugyanott voltunk, így csináltak egy görbét). És 3140 grammal született. Szóval nálunk elég jól bejött a becslés.
2011. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztatt!!Én elevitett szedtem is kis növésű vagyok és 3750 grammal szültem a fiamat A párom magasabb nálam az biztos de nem túlzott magas.Édesanyám 10 gyermeket szült régen mikor nem voltak még terhesvitaminok és 2500 gramm kürűl szülte a legtöbb gyerekét.
2011. szept. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!