Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan nőgyógyász, aki nem...

Van olyan nőgyógyász, aki nem fogad el pénzt a szülésért?

Figyelt kérdés
Első babámat viszonylag jobb anyagi körülmények között vártuk, és magánorvoshoz jártam alkalmanként 9 e Ft-ért, a szülésért pedig 80 e Ft-ot adtunk, de ő az a fajta aki el is várja. Ennek ellenére nem voltam megelégedve a munkájával, és nem szeretném őt választani a második babánál. Olvastam ilyen városi legendának tűnő történeteket, hogy van olyan orvos, aki a kismamának a "mennyibe kerül a szülés" jellegű kérdéseire azt válaszolja, hogy nem fogad el pénzt, viszont végig lelkiismeretesen látja el a munkáját és odafigyeléssel áll a kismamához. Na én ilyesmi orvost szeretnék találni Budapesten. Aki rendelési időben fogad az sztk-ban és a szülésért se kér pénzt. Azért adnánk pénzt persze, ha elégedettek lennénk. Ismertek ilyet?
2011. szept. 12. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Fogadott orvosnál azért fizetsz, hogy éjjel, nappal, hóban és szélben is bemegy ha megindul nálad a szülés. Ha nem fogadsz dokit nem kell fizetni, de ha fogadott dokit akarsz akkor illik megfizetni a szolgáltatást, hogy esetleg miattad nem megy nyaralni vagy hagyja félbe a karácsonyi vacsorát.
2011. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A szülést pedig bármilyen orvos le tudja vezetni. Ezt elfelejtettem írni.
2011. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Bp-en tudok olyan orvosokat.
2011. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom...megköszönném, ha megírnád. Monogramm is elég és kórház, ha nem akarod kiírni a nevet, majd rákeresek...
2011. szept. 12. 19:45
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom de az a doki akihez én jártam magánban, egyértelművé tette, hogy nem minden esetben jön be a szülésre. És ezzel nincs is gond, de akkor fölösleges "felfogadnom" és hozzá járnom ennyi pénzért havonta, nem gondolod? Ha már valakinek fizetek minden alkalommal akkor szeretnék nála is szülni. Úgyhogy inkább járok sztk-ba de normális dokihoz, bár sajnos sztk-ban még normálishoz nem volt szerencsém, ezért is kérdeztem. Ha nem jön be a szülésre, akkor így jártam, de legalább nem pénzeltem végig a terhesség alatt.

És VAN olyan doki, aki megfelel a fenti kritériumoknak bármily meglepő, csak sajnos már nem praktizál.

2011. szept. 12. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnek igaza van!
2011. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Jánosban vannak az illetők (legalábbis pár éve volt hozzájuk közöm). Molnár László, Pálmai és Szuromi doktorok nevére emlékszem, h ők csak a vizsgálatokért kértek pénzt, de a szülésért nem. Nem tudom, h még mindig csinálják-e, de akkor igen. Az osztályon még az elérhetőségeiket is oda fogják adni a nővérek.

Remélem sikerrel jársz! Jó egészséget!

2011. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, bár segíteni nem tudok,de meglepően hasonlít az eseted a miénkre, legalábbis a számadatok alapján.


Akkoriban 9e Ft fizettem a magánrendelésen szinte havonta, majd 80e Ft a szülésért.

Épp nem ügyel a doki, behívták, bejött. Szombat dél körül volt. De szinte semmit nem csinált, a végén a gátmetszés-gátvarrás, meg vajúdás közben néhányszor megnézett, de amúgy smmi. A szülésznő csinált szinte mindent, elismerésem a munkájáért. Sajnos nem jutott már neki, nem tudtunk adni. :-( Mai napig bánom.


Ugyan ahoz a dokihoz járok, fel fogom fogadni mert ennek ellenére azt vallom,hogy ha nincs baj akokr nem számít, hoyg ő van-e ott, de ha baj van, akokr aztán nem mindegy hoyg ki van melletted. És ahol szülni fogok, ott nem lehet szülésznőt választani, pedig ha lehetne, tutira nem a dokit fogadnám fel!!!

2011. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utánanézek az említett orvosoknak!


Utolsónak: mi a szülésznőnek is fizettünk, pedig nem is volt fogadott. Én szívesen fizetek, csak azt nem szeretem ha megszabják, mennyi az annyi, de a semmiért nem szeretek fizetni.

2011. szept. 12. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam mind két szülésem után, a doki elfogadta, de nem kérte, nem volt tarifája.

Elsőnél 10, másodiknál 20 ezret kapott.

Átlagos árú terhesgondozás, 5 alkalom, nem rendelt be csak pénz miatt, bármikor hívhattam telefonon.

2011. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!