Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a szülésre bevinni...

Miért kell a szülésre bevinni olyan házassági anyakönyvi kivonatot, ami nem régebbi 300 napnál?

Figyelt kérdés
Már több baba-mama oldalon olvastam ezt a kitételt, de nem értem miért nem lehet régebbi 300 napnál. Ti hallottatok erről valamit, vagy van itt valaki, aki csak a sima h. anyakönyvit vitte be, ami régebbi volt 300 napnál? Vagy ez csak akkor él, ha más városban szülök, mint ahol történt a házasságkötés?
2011. szept. 13. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Kórházfüggő. Ahol én szültem, ott nem kérték, hogy ne legyen régebbi 300 napnál. Csak az eredeti házassági anyakönyvit bevittem és kész, elfogadták.

Máshol viszont kérik, hogy ne legyen régebbi, ilyenkor meg kell újíttatni a önkormányzatnál, anyakönyvvezetőnél (ő ad igazolást).

A baba anyakönyvezése miatt szokták kérni amúgy, hogy a férj nevére kerüljön a baba.

Kérdezz rá az adott kórházban, hogy mi ott a szokás, mit kérnek.

2011. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt leírják de csak kevés helyen nézik. Nálunk mindegy volt mikori, a lényeg, hogy eredeti legyen. Én ha külön nem hangsúlyozzák ki azt vinném ami van, nem rohangálnék . Magyarország az 1000 papír országa....
2011. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2009 nyarán eltörölték ezt a rendelkezést! A vicc, hogy csomó kórház nem tud róla, és ezzel szórakoztatják a kismamákat, hogy szerezzenek be papirt... A kanizsai anyakönyvvezető mondta, mert pl. a pécsi kórházban is az van kiirva, hogy kérik és mivel Kanizsán volt az esküvőnk, elküldtem anyut a papirért. Az más kérdés, hogy végül sikerült Szigetváron szülnöm, mint szerettem volna, és ott sem kell. Ja, és természetesen a pécsi hivatalban is tudják, hogy nem kell, csak ők sem értik, a kórház miért tájékoztat félre...
2011. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában azért kérnek 300 napnál nem régebbit, mert a törvény szerint ha kérdéses az apaság, akkor azt kell apának tekinteni, aki a vélelmezett fogantatás ideje előtt (szülés előtt 300 nap a vélelmezett fogantatás dátuma, de ez megdönthető vélelem, vagyis igazolható, hogy nem akkro fogant) házasságban élt.
2011. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, a mondat vége értelmetlen lett:)

Szóval azt kell apának tekinteni, akivel az anya a vélelmezett fogantatás idején házasságban élt.

2011. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. Megejtek egy telefont, aztán lehet, hogy sunnyogok :) Utálom az önkormányzati hivatalokat!
2011. szept. 13. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltörölték volna, akkor nem adnák ki az anyakönyvvezetők az újat, ami egyébként megszólalásig hasonlít az eredetire, csak más a kiállítás dátuma.

A kórház is kikérheti, de az plusz ügyintézési napok, így nem biztos, hogy a csemetédet az okmányaival együtt adják ki. Nem feltétlenül kell személyesen intézni, lehet levélben is.

2011. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És mi történik akkor, ha nem vagyunk házasok? Mi lassan két éve próbálkozunk babával, és reményeink szerint talán most sikerült. Tervezzük, hogy összeházasodunk, de nem szeretnék pocakosan esküdni, majd miután megszületett a babánk. Ezek szerint nem egyértelmű, hogy az a férfi, aki ott van velem, fogja a kezem a szülés közben, és elismeri az apaságot, nevére veheti a közös gyermekünket?
2011. szept. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsónak: párod aláír egy papírt, azzal kész :)
2011. szept. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem egyértelmű. Alá kell írnia egy apasági nyilatkozatot, és utána lehet a nevén a baba.
2011. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!