Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány embert kérdeztetek meg,...

Hány embert kérdeztetek meg, hogy mi legyen a gyermeketek neve?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy csak két emberre tartozik ez a dolog, az apára és az anyára. De nálunk még a nagyszülők is megnehezítik a dolgot, enyhén szólva és ha mondunk 8 nevet akkor nekik egyik sem tetszik és mondanak egy kilencediket is. Elegem van már ebből és ezért összeveszik a férjem velem.
2011. szept. 22. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem kérdeztünk meg. Mi döntöttük el a fiúk neveit.
2011. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet sem. A lányom is és a fiam is azt a nevet kapta amit mi megbeszéltünk. Nem mondom, hogy könnyű volt. A fiamnál volt aki azt mondta, hogy "jaj, ne már" (mert apa nevét kapta) de akkor is az lett amit megbeszéltünk mert mi úgy akarjuk és kész. Senkinek nincs beleszólása. Ha én Lucifernek akarom hívni akkor az lesz a neve és kész punktum! :O
2011. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondanak egy kilencediket ??? ez csak Rátok tartozik szerintem, Ti KETTEN döntsetek...nekik pedig ezt szerintem tiszteletben kell tartani!!!!!!!!!Mi amúgy mindkét gyerkőcnél tényként közöltük hogy mi lesz a neve..
2011. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindháromnál ketten döntöttük el a férjemmel,és nem kérdeztünk meg senki.
2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyet sem. Összeírtuk az esélyes neveket a férjemmel, és kiválasztottuk azt az egyet ami mindkettőnknek egyformán tetszik. A szülőknek csak kész tényként közöltük azt az egyet. A nagyszülőknek, rokonoknak nem is mondtuk el. Majd ha megszületett akkor tudják meg.

Ne hagyd, hogy beleszóljanak, ez a Ti döntésetek legyen a férjeddel. Bár nem kellett volna a variációkat se elárulni.

39+4h km

2011. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Senkit nem kérdeztünk meg, ketten döntöttünk.
2011. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

egyiknél sem kérdeztünk meg senkit.


a másodiknál már rutinos voltam, tudtam ,hogy úgysem fog tetszeni a dédszülőknek (mert nem Erzsébet és Katalin lettek... :D) így a másodiknál már mikor megkérdezték csípőből mondtam, hogy sztem tök mindegy mit választunk, nektek úgy sem fog tetszeni. Úgyhogy utána összekapták magukat és inkább úgy mutatták, hogy mennyire örülnek :DDDD de sokáig képtelenek voltak megjegyezni :DD:DD (Karina)

2011. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem kérdeztünk meg, ennek ellenére mindenkit nagyon foglalkoztatott a kérdés. Mindenki jött a saját ötletével, véleményével.

A fiunk nevéhez a férjem ragaszkodott, nekem is tetszett, úgyhogy ezt a nevet kapta.

A lányunk neve kissé nagyobb dió volt, szinte az utolsó pillanatban döntöttünk.

2011. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kislányomnál hamar kitaláltuk, elég egyértelmű volt a név választás, nem is nagyon volt idejük az embereknek "belekotyogni".


Most hoyg kisfiam lesz, nekünk egyik név sem tetszett igazán. Aztán nagy nehezen választottunk egyet, de mondtuk,hogy nem vagyunk benne biztosak, és ekkor rögtön elkezdtek előállni az ötlettel.

De nem tudtak olyat mondani amit ne vettünk volna már számításba korábban, hiszen gyakorlatilag már átrágtuk magunkat az összes létező utónév könyvön és netes oldalon,így végül úgy tűnik marad amit eredetileg kitaláltunk.


Hozzáteszem, ha változna a név akkor sem azért, mert bárki ezt javasolta.

Amúgy meg a párom mondta is (mert főleg az ő családja pörgött rá a témára),hyg inkább ne is mondogassanak,ez úgyis a mi dolgunk és "jogunk", hoyg válasszunk nevet. Azt semmi képpen sem akarjuk "hallgatni" később,hogy kisfiam a te nevedet X vagy Y találta ki a családból.

2011. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nekem is ez a véleményem, de a férjem szerint apósoméknak is tetszeni kell ezek szerint, mert volt már olyan, hogy megegyeztünk egy névben (Nimród), ez mind a kettőnknek tetszett. Aztán elmondtuk, persze mindenki húzta rá a száját és azóta hallani sem akar már róla. Nekem pedig elegem van már a küzdésből. Ma azt sikerült mondanom apósomnak, mikor mondta a kilencedik nevet, hogy ha majd szül egy gyereket azt ő nevezheti el, erre mindenki engem utál.
2011. szept. 22. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!