Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor indítják be a szülést,...

Mikor indítják be a szülést, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Illetve ez bután hangzik elnézést, de talán a hasonló cipőben járó/járt kismamák tudnak segíteni:

37. hétben járó terhességi cukros kismama vagyok.

Betartom a diétát, értem ezalatt, hogy a babám nem nagyobb az átlagosnál és a cukrot leszámítva, panaszmentes voltam.

Viszont most már kínszenvedés minden nap:(Nem megy az alvás, evés,ülés sehogy sem jó, szenvedés minden nap, és arra gondoltam, hogy csütörtökön beszélnék a dokimmal, ha már lehet indítsa meg a szülést.Természetesen bízom benne és ha azt mondja, még nem, akkor nem, csak kíváncsi vagyok, hogy volt ez másnál?

Volt valakinek ilyen?

Köszönöm, előre is az értékes válaszokat, a "majd jön ha jönnie kell" válaszokkal ne is fáradjatok szerintem...


2011. szept. 26. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én leghamarabb a 39.-en vállalnám be. A 38.-on még hadd hízzon.
2011. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én sem vállalnám, max a 39. héten. Én is szenvedtem már, nem indított a doki, pedig a baba is nagy volt már. 40+2 hétre szültem.
2011. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sztem nincs olyan nő, aki ne szenvedne a terhesség végén. Megkérdezheted az orvost, de sztem ő is azzal a "majd jön ha jönnie kell" dumával fog jönni. Ha meg is indítja neked, azért meg busásan fog pénzt kérni.
2011. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38 hét után vállalnám be a helyedben az indítást.Engem is 39.hétben császároztak meg, persze más probléma miatt.De így volt jó a babának, megfelelően érett volt.
2011. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
kérdezz rá, de ha normális a dokid akkor különösebb ok nélkül nem inditja be a szülést. tényleg mindenki szenved a végén, nem te vagy csak igy nyugi. már nem kell sokat várnod, had maradjon a baba amig kell-az utolsó hetekben is hizik s a tüdeje még fejlődik. én is terhességi cukros lettem s még magas vérnyomásom is lett az utolsó 1,5hónapban. mégis 40+2naposan indittak csak...kitartás
2011. szept. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem leszólni akarlak,de csak azért mert nem tudsz aludni,meg kényelmetlen nem fogja a 37 héten megindítani a szülést.olyan eseteben indítják meg ha a baba vagy a mama veszélyben van.Az,hogy cukros vagy még nem elég indok magában,ha az nem okoz életveszélyes állapotot.Szóval te hiába kéred az orvosod,hogy indítsa meg a szülést,ha a terhesség probléma mentes.Sok kismama cukros,és mégis végig vagy túlhordja a babát.A végén már igen kényelmetlen.Ezt a három hetet már így kell kibírni.Jobb nem lesz.a végén már sehogy nem tudtam se feküdni se ülni.állandóan be voltam vizesedve,égett a gyomrom,fájt a derekam,nehezen kaptam levegőt,és nekem is csak azért indították meg 39+6 hetesen mert már három napja vajúdtam és nem haladt a dolog.Ez sajnos nem kívánságműsor.Ennyivel előtte még ha rendes is az orvos,akkor sem fogja beindítani,maximum kiírt előtt egy két nappal.
2011. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj, hogy írok, tudom erre nem vagy kiváncsi:-(

Nem értem, hogy a saját kényelmed érdekébe hogy tudnád felborítani a természet rendjét, nem véletlen a 40 hét, amit bent töltenek a babák. Valószínűleg NEKI van szüksége még erre a 2-3 hétre. Nem neked. Ezt olyan nehéz feláldozni az életedből?? Hányszor vár babát egy nő az életében? 2-3-4-szer? Igen, a 70-80 évünkből max. ennyiszer kell feláldoznunk 40 hetet. Ilyen csoda többször (normál esetben) nem következik be. Élvezni kellene minden percét.

38 hetes terhes múltam, 2 éves 3 hónapos kisfiam mellett, egyáltalán nem tudok pihenni, vizesedik kezem-lábam, éjszaka 2 óránként fent vagyok, vagy pisilni járok, vagy nem kapok levegőt a hasamtól, vagy a kisfiam sír fel, oda kell feküdnöm mellé amíg vissza alszik stb. stb.

Szóval én is szenvedek már úgy 1 hónapja, nagyon fáradt vagyok, várom már a születést, jó lenne már a kezemben tartani, de soha nem jutna eszembe, hogy az én kényelmem érdekében korábban kérjem meg a dokimat, hogy császározzanak meg. Szerintem felelőtlenség is az orvos részéről is és az anya részéről is.

Még egyszer ne haragudj, hogy ezt elmondtam, de bízom benne, hogy meggondolod magad és elállsz a szándékodtól és hagyod a babádat fejlődni és tűrsz még 2-3 hetet:-)

2011. szept. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Beszarás milyen anyák vannak.
2011. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Semmi sem lesz könnyebb ha kibújik a babás.2-3 évig ne is számíts arra, hogy kialszod magad stb. És akkor mit akarsz majd tenni? (: Megkéred a dokit, hogy rakja vissza? Ez nem kívánságműsor az a helyzet.

39 hetesen még cammogtam vizsgázni, alig tudtam menni, de eszembe sem jutott ilyesmi.

2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt már 3 programozott szülésem (nem részletezem, milyen okból): 39+2, 38+2 és 39+0 hetesen. Ennél előbb nem csinálta volna meg a doki sem.

Kitartás, mindjárt vége, vagy így vagy úgy!!

36 hetes kismama

2011. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!