Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzen vagyok, akkor...

Ha táppénzen vagyok, akkor jár Tgys?

Figyelt kérdés
Szóval ha szülésig táppénzen vagyok.Vagy előtte el kell kezdeni a szülési szabadságot?Vagy hogy van ez?
2011. szept. 28. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én három hónapos terhesen mentem el táppénzre,mert görcsöltem,meg amúgy is kórházban dolgozom,előtte már volt két éves munkaviszonyom.Táppénz előtt kivettem az az évre megmaradt szabikat,és utána kezdtem a táppénzt.Szülésig táppénzen voltam.Szülés után igényeltem meg tgys-t 168 napig kaptam,majd jött a gyed.Lehet már szülés elött is kérni,de én nem akartam.
2011. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha megszülök meddig lehet ezt intézni?Van valami határidő?Mondjuk ha egy hétig bent vagyok a kórházba?Akkor még nem csúszok le róla ugye?És hol kell ezt igényelni?
2011. szept. 28. 10:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.Én négy napig voltam kórházban,és otthon voltam két napot.utána mentem a papírokat intézni.A tgyst.A munkáltatómnál igényeltem a tb csoportnál.Ami papír nem volt még meg(gyerek tajkártyája)azt útólag postán küldtem be.A születési anyakönyvi kivonatért elment előtte a párom az okmányirodába.Kell a párod és a te személyi számod tajszámod,talán a házasság levél de az nem biztos.A gyedes papírt is kitöltöttük,hogy ne kelljen kétszer menni,de azt is náluk kell igényelni,ha tb kifizető hely a munka helyed,akkor mindent az állam kincstárnál.A családit is ott kell.Az anyaságit egy hónapig kérheted,de szerintem a többire is ennyi a határidő.A háziorvosodnak is le kell adni a kórházi zárójelentést.Szólni kell a gyerekorvosnak a védőnőnek,ők kijönnek házhoz.Szóval nyugodtan ráérsz intézni a papírokat ha hazajöttél.
2011. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!