Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt írják, hogy a terhesség...

Azt írják, hogy a terhesség elején kerülje a terhes nő a macskaalom tisztitást, de ez nem vonatkozik a macska simogatásra, ugyanis van 4 kiscicánk, rem nem lesz tőlük semmi bajom, kinti cicák, de imádom simogatni őket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig kezet mostam, miután megsimogattam őket.

Nem nyúltam az alomba, nem fogdostam őket egész álló nap, de ha megsimogattam, hát megsimogattam őket.

Voltam toxoplazma szűrésen 3x is a terhesség alatt, és bár húszonéve vannak macskáim, még nem estem át ezen a fertőzésen, így azért jobban figyeltem, de nem paráztam rá a dologra.

Figyeltem, hogy megmossam jól a gyümölcsöket, ne egyek nyers húst stb., mert innen is el lehet kapni, nem csak a cicáktól.

2011. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm válaszod,csaqk parázok,mert első baba,és még az elején vagyok.
2011. szept. 28. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Én cicákat tenyésztettem régen, és éppen ezért amikor teherbe estem, azonnal elvégeztettem a toxo szűrést. Nekem pozitív lett, de régi fertőzés, szóval én akár nyalogathattam is volna a macskákat, mert védve vagyok, és általam a babám is. :)


A toxoplazma a leggyakrabban a kint élő, fiatal korú macskáknál fordul elő fertőző formában, mivel felnőtt korukra a cicák java már átesik ezen a betegségen, és ők maguk is védettséget szereznek rá. Így az általad gyakran simogatott cicák éppen a legfertőzőbb kategóriába tartoznak sajnos. A betegség esélyét növeli, ha nyers hússal eteted őket, vagy ha lehetőségük van "vadászni".


Tanácsom: szűresd meg magad (ha indokolni tudod a vizsgálatot azzal, hogy sok cicával élsz együtt, akkor ingyenes), és ha negatív, akkor legyél nagyon elővigyázatos! Vagyis: cicázás után azonnal kézmosás, ne engedd őket közel a szádhoz, ne nyúlj a székletükhöz, fenekükhöz, ne engedd őket az ágyadba!

2011. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát köszönöm válaszod neked is uccsó,de őszintén szólva megijedtem.Megírnád ennek a folyamatát?Hova kell mennem?vagy kitől kell kérnem ezt a vizsgálatot?egyáltalán ez milyen vizsgálat?vér?
2011. szept. 28. 12:57
 5/9 krisztivan ***** válasza:
Ha csak a toxo-tól félsz akkor jó ha odafigyelsz a nyers húsra és a nem kellőképp megmosott zöldség,gyümölcsre is.Hiszen szinte több az esélyed ezektől toxo-t kapni.De az első vérvételnél csináltasd meg mert már ingyenes és azonnal kiderül hogy hányadán állsz vele.Persze a simi után kézmosás úgyis természetes dolog.Szép babavárást!
2011. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kértem beutalót a nődokimtól toxo szűrésre. De a háziorvos is tud adni.


Ne ijedj meg! Lehet hogy már rég átestél ezen a fertőzésen, másrészt ha nem is estél át, akkor meg figyelj a higiéniára és nem lesz baj.

2011. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,de a cicáktól bármennyire is szeretem őket,de nem simogatom,és nem ülök le kint,mert odajönnek hozzám,hiszen mikor hoztuk őket az egyik olyan pici volt nem bírt egyedül enni,én ettetem,beletettem az ujjam a tejbe ő pedig lenyalta,meg a végén már ő is tudott enni a többiekkel együtt.Nem is szerettünk volna cicát,de anyósoméknál,lettek,és ők megölették volna a kicsiket,nem volt szívem otthagyni.Így az elején csak kettőt hoztunk el,utána mikor lementünk hozzájuk a másik 2-t is,hiszen nagyon vékonyak voltak,nálunk meg fejlődnek.És mindegyik fogja az egeret.De van egy kóbor cica,ugyanolyan korú lehet,de egyfolytában fosik az.Tehát valószínű beteg,de nem lehet elüldözni,meg minden.
2011. szept. 28. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Itt egy cikk a toxoplazmózisról, ebben az áll, hogy még ha esetleg meg is fertőződsz, de idejében elkapják a fertőzést egy vérvizsgálattal, akkor kezelhető!


[link]


Nem akartalak ám megrémíteni, és szerintem, ha gyerekkorod óta vannak körülötted macskák, már rég túl vagy az egészen. A hasmenős cicával különösen vigyázz, nem kell elkergetni, de a kézmosás nagyon fontos. Ugyanez igaz a többi kiscicára is. Ha elővigyázatos vagy, semmi baj nem lesz.


Mindenképp kérd a tesztet a nőgyógyászodtól, a legközelebbi általános terhességi vérvizsgálattal egyszerre meg tudod csináltatni, csak annyi fog történni, hogy egy ampullával több vért fognak levenni tőled. A dokidnál indokold, hogy kiscicák laknak nálatok a kertben, biztos hogy meg fogja kérni a vizsgálatot.


A macskáknak is meg lehet egyébként csináltatni a szűrést, állatorvos csinálja, bár elég sokba kerül. Lehet ám, hogy már ők is túl vannak rajta, ne gondoljunk egyből a legrosszabbra.


A lényeg, hogy tisztában vagy a rizikóval, és ezentúl vigyázni fogsz. És inkább etesd őket kanállal, mint az ujjadról! :) A vizsgálatig: ne aggódj, mert az aggódás többet árthat a magzatnak, mint egy nem is létező toxo fertőzés!

2011. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mégcsak most vannak kiscicáink,idáig csak kóbor cicákkal,meg ha mentem rokonokhoz ott simogattam őket,de nem laktak velünk még.de köszönöm válaszod.
2011. szept. 29. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!