Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire figyeljek ha túlsúlyosan...

Mire figyeljek ha túlsúlyosan terherbeesnék?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk testvért ! 85 kilóval kezdtem az első terhességemet és 120 kilóval mentem szülni ! Toxémiám lett és a 30. héttől a vérnyomásom is magas volt ,nyilván a túlsúlytól ! Mostanra sikerült 88 kilóra lefogynom de többet nem tudok fogyni !Mire vigyázzak miket ehetek majd ? Köszönöm !
2011. szept. 28. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőt 112 kilóval kezdtem, összesen 4 kilót híztam. Akkor nem írtak elő semmit, csak hogy figyeljek a kalóriákra, kerüljem az édességeket, de semmi nem volt tilos. A legvégén a cukrom miatt kellett diétázni, de én voltam az egyetlen túlsúlyos, vagyis nem az okozta, hanem az örökség (mindkét szülőm cukros). Makk egészséges babám lett, a cukrom helyre állt.

Utána fogytam 10 kilót, a második babám az első trimeszter végén elhalt.

Most a harmadik terhességre vártam fél évet, de megint 112-ről indultam. Annyit írt elő az orvos, hogy a cukorgondok megelőzéseként tartsam a korábbi szénhidrátszegény diétát, és mozogjak, amennyi jól esik. Teljesen rendben vagyok én is és a baba is. 23+4 hetes vagyok, eddig 2 kg jött fel, jövő héten cukorterhelés.

Fogyókúrázni nem szabad, mert a babának mindenre szüksége van, viszont az ésszerű diéta sokat segít. Ha nincs cukor probléma, akkor elég, ha figyeled kicsit a kalóriabevitelt, számolgatni nem kell. Hamar ki lehet tapasztalni, hogy jobb egy kis pulykasonkás szendvicset enni sok zöldséggel és teljes őrlésű zsemlével (én házilag sütöm), mint sült kolbászt fehér kenyérrel. Nekem sokat segítettek a levesek. Zöldséglevesek, krémlevesek (nem tejszínes, inkább joghurtos-tejes), tészta nélkül, maximum egy kis pirított kenyérkocka megy rá, és figyelek a finom fűszerezésre. Telít, finom, kalóriaszegény. Sütemény helyett főzök egy vanília pudingot, csomómentesen, kicsit hígabbra, cukor helyett egy kis Canderel, és almakockákat meg fagyasztott gyümölcsöket dobálok bele (meggy, eper, stb.). Mindig van más lehetőség, ami finom is, és rendben tart. Ha több segítség kéne, akkor írj privátot, tovább tárgyalhatjuk. :)

2011. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az elsőnél toxémiád volt, akkor nagyon vigyázz!!!!!!!

Azt mondják a nagyokosok hogy legközelebb már nem fordulhat elő, de ez nem igaz!!

Nekem az első és a 2. terhességem is toxémiával végződött. A 2. terhességemnél sokkal durvábban zajlott le mint először. Emiatt tragédia is lett a vége..

Én kb. 95kg-val szültem.


Most 82 vagyok, lejjebb nem megy. Már én nagyon szeretnék kisbabát.

De!!! Előtte mindenképp menj el kardiólógushoz, belgyógyászhoz! Nézesd meg a vérnyomásod! Arra anygon figyelni kell már a legelején, nem szabad hogy felmenjen.

Nekem is el kellett mennem, igaz hogy nem vészesen emelkedett (137), de a dokim azt mondta nem kockáztatunk, beállítjuk normálisra és arról kell indítanom a terhességet, nem szabad 137-ről indulni!

Az evésen annyiban múlik, hogy ki van zárva minden amiben mesterséges ízfokozók vannak és rejtett sók, illetve minden sós és fűszeres dolog. Értendő a felvágottakra, stb.Minden olyan kaját kerülnöm kell amiben rejtett sók vannak, ételízesítők stb, tehát szalámik, műkaják rágcsálnivalók, nem engedi a doki, az üdítőket, édességeket, azt mondta a túrórudi a maximum. Természetes cukrokat kell ennem, gyümi stb, sok zöldség , minimális burgonya és rizs, húsokat engedi .Napi két liter folyadék, mert ha nem innám meg azonnal kezdené visszatartani a folyadékot a szervezet.

Ezekre figyelj!

És sok sikert!

2011. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, akkor csak továbbra is úgy kell élned. Figyeld folyamatosan a vérnyomást, cukrod, étkezz tudatosan.
2011. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!