Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes vitaminok arra...

A terhes vitaminok arra valóak, hogy pótolják a mamának és a babájának a vitaminokat, ásványi anyagokat?

Figyelt kérdés

Szóval konkrétan arra lennék kíváncsi,hogy pl arra is jó a terhes vitamin, hogy a fogaink ne romoljanak el? ( mert tudtommal azért romlanak el terhesség alatt, mert a baba elvonja a vitaminokat a mamától).

Nektek mi vált be?


2011. okt. 4. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Pótolja azokat a fontos vitaminokat és ásványi anyagokat, melyeket a baba "elvesz" tőled. Emellett érdemes kalciumot illetve az alapvető magnéziumot szedni.
2011. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy van sokféle. Femibion, elevit, gravida. Én utóbbit szedtem, tökéletesen meg voltam vele elégedve. Mellesleg a professzorom szerint nem is kell a 28.héttől tovább szedni, csak a magnéziumot, amit a 36.hétig lehet.
2011. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igyál sok trejet,abban D-vitamin és kalcium is van természetes formában. Egyél sok gyümölcsöt és zöldségeket,amit lehet nyersen. Ez többet ér,mint a mesterséges szerek. Azokban mindig van adalékanyag.

Csak akkor kell ilyesmi,ha a vizsgálatok szerint valamiből hiányod van.

Ma már a terhesség alatt is sok felesleges készítményt szednek a kismamák.

2011. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az anyanak van.En szedtem vegig a 9 honap alatt ugyanugy ettem gyumolcsot,zoldseget is.Nem lett orias babam viszont egy rossz fogam sincs,10honapja szoptatok es a hajam sem hullik.Valoszinu van abban a vitaminban valami.
2011. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most szombaton Czeizel a műsorában pont erről magyarázott, az volt a lényege, hogy a nők igen nagy hányada nem tudja jól lebontani a folsavat, és ahhoz, hogy a babának elegendő mennyiségű folsav jusson ezeknek a nőknek napi kb 20 tányér spenótot kéne megenniük. Szóval nem mindenkire igaz, hogy ha egészségesen táplálkozik, akkor nem kell szednie semmit. Babatervezéskor és az első 12 hétig mindenképp érdemes szedni valamelyiket. Persze nem kötelező, de én nem kockáztatnék.
2011. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Folsavon kívül semmit nem szedtem. Az én értékeim 29 hetesen tökéletesek, a babám pedig még így is nagyobb egy picit!:) Szóval azért nem lehetetlen vitamin nélkül sem!
2011. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2011. okt. 6. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!