Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes pocakos vagyok, és...

24 hetes pocakos vagyok, és most a védőnőm sómentes diétára ítélt mert vizesedek nagyon és 15 kilónál járok, mit ehetek? Milyen recepteket tudtok?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve,mert azt mondta hogyha így folytatom a vizesedést,akkor az a baba egészégébe is kerülhet. Segítseket minnél több receptel légyszi.
2009. ápr. 28. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Sómentes diéta azt takarja hogy minimális sót használsz az ételekhez,valamint fűszerből is minimálisat,kerüld a füstölt ételeket,valamint ha ásványvizet fogyasztasz annak nézd meg a natrium tartalmát,vannak olyanok amelyek minimálisat tartalmaznak és vannak amelyek rengeteget.a nestlé aquarel,a mizse és a veritas a megfelelő ásv viz számodra,én is ezeket iszom.és persze sok zöldség és gyümölcs!!
2009. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 22 hetesen jártam 12 kilónál. Azóta diétázom. Nekem ez a második terhességem, az elsővel is végig diétáztam. Akkor a nőgyógyászom azt mondta, hogy még a gyümölcsöt nem tiltja meg.:S Szóval jelnleg is fehérjedús, sószegény diétán vagyok. Konkrét recepteket nem találtam, amit én alkalmazok, semmi fehér kenyér, helyette teljes kiörlésű vagy semmi. A húsokat lehet fogyasztani, én köretet (rizs, krumpli)nem eszek hozzá. Tejtermékek, a védőnőm javaslatára sajtot sajttal.Sok zöldség (paradicsom, uborka, retek).Gyümölcsök közül az alma a legjobb. Lehet almanapot is tartani. (Itt olvastam, hogy vízhajtó)Sós chipsek, cukros nasik kiktatva. Röviden ennyit tudok neked tanácsolni. Én három hét alatt nem híztam, a közérzetem jobb, nem feszít a víz. Naponta sétálj egy fél órát! Boldog babavárást!

26 h kismama

2009. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Remélem sikerül betartanom és nem leszek ennél sokkal nehezebb már :(
2009. ápr. 28. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Második válaszolóhoz: sajtot sajttal? A sajtok is sósak, nem is kicsit. Én az első gyerekemmel vizesedtem borzasztóan (+25 kg jött fel), és a diéta sem segített. Volt olyan nap (nyári nagy meleg), hogy nem ettem SEMMIT, csak szénsavmentes vizet ittam (37. héten voltam). Már délben olyan vizes voltam, hogy bődület. Szóval sztem alkati kérdés is, de persze diétával rá lehet segíteni.

Most a 2.-at várom (25. hét). Még nem vizesedem, de már néha úgy érzem magam, mint egy felfújt lufi. Eddig "csak" 4 kilót híztam, de félek, hogy megint elszalad a súlyom.

2009. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Az első babánál én is nagyon vizesedtem.Annyira,hogy sokszor a papucsomat sem tudtam felvenni.Orvosi tanácsra:este reszelt (nyers)zeller,sárgarépa+pár salátába való amit tapasztalatból könnyebben emésztesz.Ezeket 1 kis pohár kefirrel leöntöd.Só nélkül!!Vízhajtó hatása miatt elég sokat kellett kimennem,de legalább jobban éreztem magam...

Kitartás!

Boldog babavárást!

22 hetes km.

2009. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. 25-26 hetesen kezdtem el vizesedni, addig is heti átlag 1 kg jött fel, de volt olyan hét, hogy 2 kg pluszt mértem, aztán egyik napról a másikra nagyon beödémásodtam.


Nagyon el voltam keseredve, és akkor a védőnőm ajánlotta a homeopátiás bogyókat. Én azelőtt nem szedtem ilyeneket, nem ismertem ezeket a szereket. Nem volt veszteni valóm - így elkezdtem szedni. Vagy használ, vagy nem.

Most 34 hetes vagyok és az ödémám nagy mértékben csökkent, és a heti súlygyarapodásom 0,3-0,6 kg között mozog!!

Most plusz 18 kg-nál tartok, de ha nem szedném a bogyókat, akkor szerintem már legalább plusz 25 kg-nál tartanék.

Persze emellett sószegény diétát tartok, és ásványvízből is a natrium szegényet iszom.


Én az alábbi szert szedem:

2x5 golyó Natrium-sulfuricum 9CH

2009. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!