Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS, GYED ilyen esetben?...

TGYÁS, GYED ilyen esetben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mindkettő igényléséhez a szülést megelőző 2 éven belül 365 nap biztosított jogviszonnyal kell rendelkezni. Ez nekem simán meg is van/lesz.

De mi van akkor ha 2012 februárban szülök, és a biztosítási jogviszonyom csak 2011. november végéig tart?

Akkor nem is tudom igényelni a tgyást meg a gyed-et?

Ha tudom igényelni, akkor melyik évem vagy mi alapján határozzák meg az összegét, minek a 70%-a lesz?


2011. okt. 11. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

HA nincs biztosítotti jogviszonyod a szüléskor, (vagy tgyás esetében a szülés előtt 42 nappal), akkor nem jár egyik ellátás sem.

Járhat, ha a fennmaradó időben álláskeresési támogatást igényelsz, mert az is biztosítotti jogviszonyt keletkeztet.


HA tudod igényleni, akkor az ellátás alapját az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelmed alapján (ha volt abban az évben 180 bérezett napod abban az évben) állapítják meg. Ennek 70%-a a bruttó ellátás.

2011. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most kapok jelenleg álláskeresési támogatást. Mivel több mint 180 napig vagyok rá jogosult, utána igényelhetem 90 napig az álláskeresési segélyt, ami kitartana szülésig.

Az is biztosítási jogviszonynak számít?

Tehát ha az álláskeresési segély is biztosítási jogviszonyt jelent, akkor kaphatnék tgyást és gyed-et. B

Bérezett napnak számít az is amikor a munkanélkülit kaptam?

2011. okt. 11. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, mint te, de nekem itt azt mondták , hogy csak az álláskeresési támogatás minősül biztosított jogviszonynak és az utána igényelhető 3 hónapos segély már nem sajnos!
2011. okt. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajna nemrég olvastam olyan infót is, hogy a 3 hónapos segélyt már nem is lehet igényelni csak annak aki nyugdíj előtt áll 5 évvel.

Támogassuk még a nyugdíjasokat, a kismamák helyett :( Végül is így tényleg növekedni fog a népesség.

2011. okt. 12. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Irány a munkaügyi központ és igényeld a munkanélküli ellátást!Biztosítási jogviszonynak számít!Így jogusult leszel TGYÁS-RE ÉS GYEDRE IS!

2011. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!