Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokimmal lehet a baj? Engem...

A dokimmal lehet a baj? Engem a 12.héten küldött uh-ra, ott kiderűlt, hogy csak 10 hetes és hazaküldtek jöjjek vissza 2 hét múlva..

Figyelt kérdés
És például a beutalóm mellett nem volt vérvételre beutaló,nem küldött.Igaz a menstruációm nem volt pontos és nem tudta rendessen kiszámolni.Nagyon fontos volna tudnom még most hogy váltsak e dokit.Akivel beszéltem róla mind megvoltak vele elégedve,de a kommunikációnk nem igazán működik.
2009. ápr. 30. 18:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint a dokimmal!Bocsi:)
2009. ápr. 30. 18:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne vedd kritikának, de a mensid időpontját egyedül neked kell vezetned. Így ha megkérdezte, hogy mikor volt az utolsó mensid, azt azért tette, hogy nagyjából ki tudja számolni, hogy hány hetes lehetsz!

Most már ő is tudja uh alapján , te is, hogy kb. 10 hetes lehetsz. Ha ezután történne "elszámolás" , az lenne a gond. Szerintem ezért még nem érdemes váltani.

2009. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha félidőben esel teherbe, akkorsem a terhesség kezdetétől számolják a terhességet, azaz nem a beágyazódástól, vagy amikor a teszt kimutatja, de nem is az elmaradt menstruációtol, hanem a legutolsó menstruációd első napjától, de ha te ritkán menstruálsz, attól még lehet peteérésed mniden hónapban, sőt orgazmus hatására akár havonta többször is, és aq sperma is 5 napig marad életben, tehát azidő alatt bármikor megtörténhet a fogantatás, de mivel nálad nehéz megállapítani a peteérés időpontját, mert rendszertelenek a ciklusok, ezért ki tudja pontosan hány hetes a baba, 2-3 hét diferencia lehet, nem a doki hibája. Van akinél a menzi után történik a fogantatás, ezért ak övetkező elmaradt menzi ideje után egy két héttel már észlelhető a magzat, ha valakinek hónap végén, elmaradt menzi előtt jött csak létre a megtermékenyülés, akkor lehet egy két hét múlva még a baba nem, csak a petezsák látszik. Inkább a gyerek méretéből, fejlettségéből lehet rájönni ultrahang alapján, hogy hány hetes is lehet a bébi.

Hiányos adatok esetén. Ezért a vizsgálatok időpontja is kicsit bizonytalan.

Az UH ra meg nem érdemes túl korán menni, mert az elején még úgysem mutat semmit. Az ultrahang a legnagyobb bizonyossága az állapotosságodnak. A terhesség alatt hónapokig kimutatható a teszten a HCG hormon, csak már enyhébben. Egy kismamának nem feltátlenül vannak rosszúllétei, ritka, de van pár kivétel, akinek nincsenek tipikus tünetei, az is lehet egy normális egészséges terhesség :)

2009. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy polycistás ovárium sindrómám.egy 5x6cm cisztáma jobb oldali p.fészeknél.utolsó menstruáció 01.01.ezt tudja a doki is.de utánna semmi.viszont a baba nem ennyi "idős"persze.szóval a doki?a vizsgálatok?
2009. ápr. 30. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a doki a hibás! Egyszerűen később volt a peteérésed. Én is így jártam, igaz csak 1 héttel. De a szülés időpontját továbbra is a menstruációd szerint számolják. De ezt te is meg tudod nézni a neten valamelyik kalkulátorral.
2009. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vérvételre a védőnő küld, nem a doki. De ő csak akkor foglalkozik veled, ha megvan a 10. hetes ultrahangod. Legalábbis nálam így volt.
2009. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban így van. Mindig a védőnő küld vérvételre, tőle kapod a beutalókat. A dokival szerintem nincs gáz, de ha bizonytalan vagy akkor inkább válts. Szerintem inkább keresd fel a védőnőt, ő is végez vizsgálatokat ami megnyugtató lehet számodra és elmondja a teendőidet.
2009. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!