Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP - amniocentézis Ha a 16....

AFP - amniocentézis Ha a 16. héten megcsinálják az amniocentézist, kötelező az AFP is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Az AFP ma Magyarországon egyike a kötelezően elvégzendő vizsgálatoknak, bármennyire is rossz híre van, és az orvosok nem tartják semmire az eredményét.


Bocsánat hogy visszakérdezek, de előbb lesz amnio mint AFP eredmény? Muszáj az amnio?

2011. okt. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanígy volt!A dokim azt mondta, hogy az AFP-től függetlenül a rossz kombi tesztem miatt csináltassuk meg az amniot.

Így még nem volt AFP eredményem amikor amnio-ra mentem, a kutyát sem érdekelte! (Honvéd/Máv kórház) Ott azt nézték mi alapján küldtek el amniora, és az a kombiteszt volt, és a zárójelentésemre és mindenhova azt írták, hogy x:y-hoz down kór gyanúja miatt szükséges az amnio.


Az AFP-t ettől függetlenül meg kell csináltatnod, mert kötelező vizsgálat. De az csak egy vérvétel, ráadásul nem is éhgyomorra, hamar megvan!


Viszont, ha nem voltál még genetikai tanácsadáson, ott kérik az AFP eredményt, bár az is kikerülhető...magán úton, valamelyik klinikán.

2011. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ez év május 19-én volt egy megindított terhességem a 21 hétben. A kombi teszt miatt mentem amniora, az eredmény sokkoló volt, nem down, hanem mozaik 7-es trisomia, kb 10%-ban. A terhesség megszüntetése mellett döntöttünk. Ezen előzmények miatt, nem kérdés az amnio, mindenképpen meg szeretnénk csináltatni. Tudom, hogy az AFP csak egy vérvétel, de az én védőnőm nincs a helyzet magaslatán, és hát azt hittem megúszhatom...
2011. okt. 18. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!