Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ciszta a baba agyában,20...

Ciszta a baba agyában,20 hetes genetikán?

Figyelt kérdés

Ma voltam a kötelező 20hetes genetikán, és a babám agyában találtak jobb és baloldalt cisztákat.

Valakinek hasonló?


2011. okt. 18. 12:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

1.gyerekemnél 16hetesen volt egy ciszta, 18hetesen már nem látszódott. Csak egy oldalon és méretre is kicsi volt.

2.gyerekemnél 18hetesen vették észre, nála 24hétig látszódott, utána nem, majd 29héttől 34. hétig ujra volt neki- de utána már nem. Még születése után 4hetesen is vittük koponya uh-ra nem nem volt ott. Szintén csak egy oldali és legnagyobb mérete fél cm-s volt.

most várom a 3.babát. 18hetesen egy 7mm-est láttak bal oldalon, 19hetesen egy 5mm-est a jobb oldalon- de akkor már a bal oldalon nem- valamitn 22hetesen már egyik oldalon sem láttak cisztát.


Állítólag a terhességek 90-95%-ban van ilyen- csak legtöbbször nem is veszik észre, mert mondjuk akkor volt anyuci az uh-n, amikor éppen nem volt ott, de szinte mindig elmulik. Felettem már leírták, hogy mi is ez valójában.

akkor kicsit rizikósabb, és akkor igényel további kivizsgálást, vagy genetikai vizsgálatot, ha mindkét oldalon van, és 1cm feletti a mérete. Nekem legalábbis mindhárom terhességem alatt ezt mondták az orvosok.

2011. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nekem ill a babámnak nem nagyobb 1 centinél a ciszta, mégis genetikushoz küldtek.

Egyéb problémát nem találtak csak ezt.

2011. okt. 19. 12:40
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is volt ebben a korban...változó mikorra szívódik fel....neki is beletelt egy kis időbe!

Teljesen egészséges :)) és most pont Őt ringatom a lábammal mert nem hajlandó aludni :D

Ne aggódj, minden rendben lesz!!!!Jó egészséget Nektek!!!!

2011. okt. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És még annyi hogy azh genetikushoz küldtek csak elővigyázatosság....mi is voltunk...
2011. okt. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató választ.
2011. okt. 20. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!