Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem javasolt terhesség...

Miért nem javasolt terhesség alatt a nagy mennyiségű méz fogyasztása?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, köhögök nagyon.

Több embertől hallottam,hogy azért ne vigyem túlzásba a méz evést, de megindokolni nem tudták, csak annyit mondtak hogy halloták hoyg terhesen nem igazán szabad mézet enni.


2011. okt. 19. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Ekkora hülyeséget már régen halottam engem is rémisztgettek már sok mindennel de indokolni nem tudták.

A méz folsavat tartalmaz akkor miért is nem szabad?


Idióta emberek vannak nagyon nekem apukám mióta terhes vagyok rendszeresen veszi nekem, a védőnő is azt mondta lehet csak egy hátránya van hizlal de én imádom a vajas mézes kenyeret és mikor beteg voltam mézes citromot ettem.Nyugodtan egyed inkább mint a cukor meg a cukorpótlók.

34hkm.

2011. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A méz allergizálhat annak, aki korábban nemigen ette, és nem tudott róla, hogy allergiás esetleg virágporra vagy bármire. De ez várandósságtól független dolog. Ha te jól érzed magad, akkor eszegesd nyugodtan! A babának nem árt, egyáltalán!
2011. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Elsö vagyok ezt találtam:


A terhesség alatti torokfájásra szopogathatsz mézet, a mézes tea nem az igazi, mert a mézben levő hatóanyagok a forró vízben hatásukat vesztik, de a citromos tea ajánlott a C-vitamin bevitel miatt. Hársfateát is ihatsz, naponta 3 csészével, és a csipkebogyótea is jótékony hatású. Érdemes gyógynövényboltban nem filteres változatot választani.

2011. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

terhesen szabad enni, csak a kisbabának nem szabad adni (botulizmus miatt) - szerintem csak keverik a szezont a fazonnal

23h km

2011. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Az allergizáló hatása miatt mondhatták ezt neked, de amúgy nincs tiltott listán a terhesség alatt, hanem a pici babáknak nem szabad majd adni.



[link]

"Kerüld a finomított cukrot (fehér cukor). Cukorból általában véve is próbálj meg minél kevesebbet fogyasztani. Az édesítőszer sem jó alternatíva, használj inkább barna cukrot, nádcukrot, vagy mézet, de azt is csak mértékkel, a méz ugyanis allergizáló hatású."

2011. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Így van, 1 évesnél kisebb babának nem szabad csak adni, mert allergizálhat és a botulizmus fő veszélyforrása. (A baktérium által termelt toxin okoz bénulást, halált.)
2011. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

amiért 1 év allat sem ajánlott

ráadásul nagyon magas acukortartalma, úgyhogy az sem jó

(cukorbetegeknek kifejezettetn nem ajánlott a méz fogyasztása)

2011. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én naponta eszem a mézet, hogy elkerüljem a nyavajákat.A lányom most volt másodszorra vírusos betegségben, de én nem kaptam el.

Hagymatea nagyon jó köhögésre.Mézet és citromot akkor tedd bele a teába, amikor egy kicsit már kihült, hogy legyen hatása!

A kismamablog.hu-n le van írva hogyan javasolt a hagymatea készítése.

2011. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek 1 éven aluli gyermeknek azért nem szabad adni mert botulizmust okoz(bénulással jár),de a terhes nők fogyaszthatják ugyan úgy mint a nem terhesek ha nem allergiásak rá.
2011. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Cukor helyett méz!



Ha kávét vagy teát iszunk, legtöbbször cukorral édesítjük. Pedig a cukor nem hat túlságosan jól az emberi szervezetre.



A cukor, mint háztartási alapanyag, rendkívül széles körben használható, de vajon vizsgálták-e a hatását?


Rengeteg cukrot fogyasztunk manapság, pedig ezeknek a finomított élelmiszereknek 99,9 %-a KALÓRIA!



Ha túl sokat fogyasztunk belőle, felszedhetünk 1-2 kilót, kellemetlen székelési problémáink lehetnek és a fogainknak sem tesz jót. Túlterhelést jelent a szervezetünknek, izgatja az emésztőrendszert, nehezíti élő gépezetünk, agyunk munkáját.



A cukor bőséges használata káros lehet, hiszen nincs benne ásványi anyag, cellulóz, ami elősegítené a bélmozgást. Csak üres kalória, szénhidrát és víz, semmiféle más anyag. A legnagyobb probléma, hogy a cukor, zsír teszi ki a legnagyobb részét élelmiszerfogyasztásunknak. Sokat eszünk, de nem sokfélét.


De mivel helyettesítsük a cukrot?



A méz


A méz tökéletes tápanyag.


Nemcsak kalóriát, fehérjét, zsírt, vizet, szénhidrátot, hanem ásványi anyagokat és vitaminokat is tartalmaz.

A mézben van B1 vitamin (tiamin), B2 riboflanin, C-vitamin, Pantotensav, B6-vitamin (piridoxin) és nikotinsav is található benne.

Ásványi sói: kálium, nátrium, magnézium, vas, réz, mangán, kén és szilícium.



A méz amellett, hogy nyugtatja a gyomrot, enyhíti a kínzó köhögést, még az izületi gyulladáson is segít. Igaz, hogy a méz többe kerül, mint a cukor, de egészségünk megóvása érdekében tényleg drága-e? Ezen érdemes elgondolkodni…


Igen fontos méztermék a propolin és a virágpor is.

2011. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!