Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akiknek külföldön...

Kismamák akiknek külföldön dolgozik a párja, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Néha teljesen összeomlok,pedig még csak párhetes terhes vagyok,de előtte is nehéz volt.Mindíg erősítem magamban,hogy sajnos valahogy meg kell élnünk muszály,meg neki is nagyon rossz nélkülem.
2011. okt. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! átérzem! :) bár nálunk én dolgoztam külföldön és úgy hogy van már egy 3,5 éves kisfiam ! de mikor elmúlt 2 éves nekem kellett kimenni dolgozni mivel gyed alatt kirúgtak! szóval nem volt más megoldás mivel itthon hiába adtam be önéletrajzomat vagy 50 helyre sehova sem kellettem ! jaa és megkérdezték hogy van e gyerek, én meg nem tagadtam le! ránéztek a koromra és volt hogy mondták is hogy "lehet vettek fel szocpolt és jönni fog hamar a második baba, ezért nem önt választjuk" jó mi ??? :) ezért kellett külföldre mennem, a család szétszakadt, de nálunk ez a szemét helyzet csak erősítette a családunkat!!! most hogy 32. hetes vagyok és a 27. hétig dolgoztam ! végre újra itthon vagyok és élvezem ... :) Mi 1,5 évig csináltuk ezt és tudom hogy baromi nehéz, de ha küzdő típusok vagytok akkor túl lesztek ezen a nehéz időszakon! :) kitartás- én tudom miről beszélek! :)
2011. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi mindketten kulfldon elunk, bar a ferjem olyan sokat dolgozik h szinte alig latom. 3 napja nem talalkoztunk :) mert ejszaka jon es hajnalban megy.

LAnyom 2,5 eves, a masodik babara keszulnenk. Igaz, a lanyomat megsem vihetem magammal a koriba, amig en ott leszek.

Nem tudom, majd csak lesz valami.

2011. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Upsz, tudom, hogy ezzel most nem segitek, de azert leirom...

En nem terhesseg alatt voltam nelkule, hanem utana. Eredetileg kompletten kulfoldon eltunk, de Magyarorszagra visszakoltoztunk, megszuletett a masodik gyermek is es akkor csodoltunk be annyira, hogy a ferjemnek vissza kellett mennie. Mennenk utana, de anyagilag (es mas akadalyozo tenyezok miatt) 13 honap alatt meg nem sikerult odaig eljutnunk, hogy mi is menjunk. Gyerek nelkul konnyen mozog az ember, ket gyerekkel mar igenyeink vannak, tehat csak maximalisan biztos kornyezetbe megyunk.

Viszont igy, gyerekkel borzasztoan pocsak ez a helyzet. Nem akarlak megremiateni, de talan meg neked is rosszabb lesz.


Tudod van az a resz, amikor lelkileg faj a hianya, a magany, hogy neha unatkozol, hogy jobb lenne egyutt, hogy szeretned magad mellett, stb.

De amikor mar ott van a gyerek es konkretan fingani nincs idod (bocsi a kifejezesert), amikor reggeltol masnap reggelig rajtam lognak, amikor vegigejszakaztam azt az egy evet, amikor egyszerre ketto beteg es az egyiket hanyni viszem, a masiknak meg hasmenese van hajnali haromkor, amikor mar megint menni kell ide, oda es mindent, de mindent egyedul kell megszervezni, szoval akkor eljon az a resz, hogy mar nem csak lelkileg faj a hianya, hanem fizikailag is, mert segitsegre van szuksegem es neked is lesz valoszinuleg.

Nalam mar eljott az a resz, hogy a miutan betegseg es fogzas miatt masfel heten at napi 2 orat aludtam, szoval akkor ejszaka nem tul szep uzeneteket kuldozgettem a ferjemnek, hogy a gyerekeket nem egyedul csinaltuk es legyen szives hagyjon ott mindent, jojjon haza, kuldjunk meg itt a problemakkal EGYUTT, anyagiakkal es csaladival egyarant, mert egyszeruen nem birom egyedul csinalni ezt.

Lehet, hogy bunkosag, erzeketlenseg, de sokszor ereztem ezt es igen, ilyenkor sokszor ment fel az agyvizem, annyira elkeseredett voltam. Pedig nagyon szeretem Ot.

Ot meg rosszul erintette, hogy nem tud Apa lenni a tavolsag miatt, nem tud segiteni, ilyenkor elojott benne, hogy latastol vakulasig kezdett dolgozni, hogy legalabb azzal haladjon ami miatt ott van.

Hat ennyi. Mondom, nem jo ez.


Ugyhogy mi mindenkeppen megyunk vissza gyerekestol, megyek utana, konnyebb lesz ugy mindenkinek.

Te esetleg nem tudod megoldani hogy oda koltozz?

2011. okt. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Borzalmasan nehéz ez.Sajnos én még utánna sem tudnék menni mivel 2ország között ingázik tehát ha németbe költöznék akkor is ott hagy ha osztrákba vagy magyarországra kell mennie 2-3hónap kb egy ország.Én nem ingáznék gyerekestől utánna.Annyival könnyítünk a helyzetünkön,hogy haza megyek pestről oda ahol a családom él(nem egy házba,de egymáshoz közel.Mert nagyon rossz most egyedűl és legalább lesz segítségem.
2011. okt. 21. 10:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok! :) én is ingáztam Anglia és Mo. között - 4-8 hét kint 1-2 hét itthon! mindig a kiút volt a baromi nehéz, itthagyni a fiamat!!!! az utsó időben már bőgtem mikor hajnalban vitt ki a taxi!!

jaa, mi kitaláltuk az Otthon-Lottó-t :) ami azt jelentette ha 52 napot vagyok kint akkor annyi számot írtunk fel és a fiam minden este mondott egyet amit kihúztunk :) így jobban telt az idő!! :) sok ilyen apróság megkönnyíti a helyzeted! hidd el - ha elég kreatívak vagytok - mi pl kitaláltuk még a skype-sex-et :D is ... - akkor kibírjátok :)

2011. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is átérzem amit te. Én sem tudnék utána menni, mert az én férjem meg a világot járja. Most India, aztán AbuDhabi stb. Nem tehetném meg hogy folyton utazgatok utána. Így meg pláne babásan. Sok türelem kell, de mi is a megélhetésért csináljuk. Remélem lesz jobb is. Sokszor én is totál ki vagyok ettől. Nekem pl a szülinapomon sem szokott itthon lenni. Most sem lesz :( És ez is zavar de mit lehet tenni. Talán egyszer lesz olyan hogy nem kell utazgatnia a pénzért mert itthon meglesz mindenünk.
2011. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én párom is külföldön dolgozik de szerencsére csak itt a közelben 2 hetente hazajár.

De így is borzasztó rossz mind a kettőnknek.

A fiunk 2 éves múlt és jön a kistesó :-)

Sajnos muszáj mert itthoni keresetből nem lehet megélni és eltartani 2 gyereket.

Szomorú de ez van.

2011. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!