Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Születendő gyermekem és a...

Születendő gyermekem és a kétévesem alhatnak közös szobában?

Figyelt kérdés

Még nincs saját otthonunk, szüleimnél húzzuk meg magunkat, jelenleg hárman egy szobában (férjem, én és a kislányunk). Úgy volt, hogy októberben költözünk, de sajnos változott a helyzet és új otthonra leghamarabb csak jövő tavasszal/nyáron lesz lehetőségünk. Albérletre nincs pénzünk. Viszont néhány hét és érkezik a második baba. Hogy fogjuk kibírni egy szobában? Nem fogja zavarni a kicsi a nagyot ha éjjel etetni kell? Volt valaki hasonló helyzetben?

(Egyébként tanár házaspár vagyunk, csak hogy lássátok milyen rózsás a pályakezdő diplomások helyzete ebben az országban)


2011. okt. 22. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk lett volna kulon szobank ketto is, de megis ugy volt kenyelmesebb, hogy negyen aludtunk egy szobaban. Nagy volt a szoba es elfertunk. A nagyobbik gyerek meg alig mult egy eves, amikor jott a pici, viszont a nagyobbik nagyon jo alvo az apjaval egyutt, oket akkor sem tudom felebreszteni, ha akarom. A kicsi viszont olyan eber mint en.

De a lenyeg: a ferjemmel mi egy agyban aludtunk, a nagyobbik gyerek agya az o agyahoz volt kozelebb, a kisagyat en kozvetlenul magam melle huztam. Ha felsirt siettem a felebredessel, magamhoz vettem es nem sirt tovabb, visszaaludt, visszaraktam. Nem volt gond ezzel jo sokaig, nem zavarta a pici a nagyobb gyermeket, a ferjem is tudott pihenni.


A kulon szobara akkor lett szukseg, amikor a kicsi fogzani kezdett, mert akkor rengeteget sirt, megnyugtatni sem tudtam, volt, hogy majd egesz ejszaka setalgattam vele fel-le es enekeltem, ha nem ezt tettem, akkor orditott. Szoval akkor mar ki kellett vinnem ot a szobabol.

De ez nem biztos, hogy nalatok is igy lesz.

2011. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Mi egyébként ugyanígy lakunk mint ti, és millióan nőttek fel hasonló körülmények között, nem rövid ideig, hanem egész életükben. édesanyámék heten voltak testvérek és egy szobás házban nőttek fel. Úgyhogy kilencen voltak egy szobában, de apukáméknak is két szobájuk volt meg 11 gyerek. És tisztességes, normális emberek lettek.

Én nem gondolom, hogy katasztrófa ez.

Nem hiszek abban sem, hogy mindenkinek külön szoba, azonnal. De ma már azon lepődnék meg, ha nem kapnál olyan választ, ha én nem tudnék külön házat biztosítani minden gyerekemnek, nem szülnék. mert nem jó együtt, külön kell szoktatni a gyereket születésétől fogva, mert így lesz önálló.

2011. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan lett volna lehetőség külön szobába tenni őket, de mégis közösen laknak első pillanattól. Pont két év a korkülönbség közöttük. Nekem még a nagyobb is kelt éjjelente, egyszerűbb volt, ha egy szobában voltak. Soha nem volt ebből gond.
2011. okt. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Atroposz ***** válasza:
Mi nagyon sokáig egy szobában aludtunk a testvéreimmel (4-en vagyunk). A testvéreim még máig egy szobában alszanak.(14-16-19 évesek).
2011. okt. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Atroposz, és milyen volt ennyien egy szobában? Mekkora szoba volt? Csak azért kérdezem, mert mi szeretnénk harmadik babát, de egy darabig 3-an lennének egy szobában.

Kérdező bocs az OFF-ért, de talán téged is érdekel :)

2011. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetnek külön szobába, vagy esetleg a kicsi lány megy külön, a baba meg veletek alszik, amíg szoptatod.

Nekem a közös együtt alvásokkal csak az a bajom, hogy a szülők hogy élnek nemi életet a gyerekek mellett. Főleg már nagyobb gyerekeknél. Mert többet felfognak belőle, mint amit az ember gondol

2011. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy a gyerekek a saját szobájukban alszanak, de én is ott alszom velük. Nyolckor lerakom őket (három éves lány és 14 hónapos fiú) aztán mi nyugodtan tudunk együtt lenni a férjemmel. Ha már én is aludni akarok, akkor átmegyek a gyerekekhez. Így apa is kialhatja magát, hiszen reggel ő megy dolgozni, meg én is kéznél vagyok, ha ébrednek éjjel a gyerekek.

Most várjuk a harmadikat, de ő is ugyanabban a szobában lesz.

Amúgy valaki kérdezte a méretet: nagyjából 20 négyzetméteres a szobájuk, szép, tágas, napfényes szoba, van helyük benne játszani is. A születendő pici napközben a hálószobában alszik majd, hogy a nagyok játszhassanak a szobájukban, de éjjel együtt lesznek. Lenne lehetőségünk külön szobába tenni őket (4 szoba plusz nappalink van) de feleslegesnek tartom. Majd ha már iskoláskorúak lesznek, elgondolkodunk a dolgon, de addig hadd maradjanak csak együtt.

14 éves koromig laktam egy szobában a tesómmal, semmi hátrányunk nem származott belőle, sőt, később, amikor már külön szobánk volt, még mindig gyakran egymás szobájában tartózkodtunk, egyszerűen jólesett együtt lenni.

2011. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mi is hasonlóan vagyunk, mint ti, azzal a különbséggel, hogy 3 szobánkból még csak 1-ben van megoldva normálisan a fűtés (másik kettő ideiglenesen villanyradiátorral fűthető), így mi is négyen leszünk egy szobában. Parázok is rendesen. Az egy dolog, hogy egymástól tudnak-e aludni, de a férjem sokat dolgozik, pihennie kellene, így néha nappalra fel fog menni aludni az egyik villannyal fűthető szobába, hogy tudjon pihenni. NEkünk ezt a telet kell négyesben kibírnunk. Ha gond lesz, a picivel kijövök a konyhába ringatni-etetni, hogy a fiúk tudjanak aludni.
2011. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Atroposz ***** válasza:
Kb. 10 éves voltam amikor elköltöztünk egy másik házba addig hatan voltunk egy szobában persze a szülők megoldották a szexet amikor már aludtunk vagy amikor suliban voltunk stb.Aztán átköltöztünk egy 2 szobás lakásba ahol külön a szülők és külön mi négyen.Nekünk gyerekeknek nagyon jó volt együtt lenni éjszakai sutyorgások,közös játékok,tanulás stb. Nagy szoba volt elfértünk csak már középiskolában volt kellemetlen de csak azért mert kezdtük kinőni a szobát. Én azóta felnőttem és külön költöztem azóta több helyük van a többieknek de lassan lassan már ők is nagyok lesznek és elhagyják a családi fészket. (egyetem ,munka stb)
2011. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!