Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes kortól érdemes...

Hány hetes kortól érdemes elmenni nögyogyászhoz h 100%-osan megtudja állapitani terhes vagyok-e? És myilyen vizsgálatokkal vagy vizsgálattal fogja elvégezni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
6-7 hetes korban van szívhang, hüvelyi ultrahanggal vizsgálnak meg. Én 4 hetesen voltam először, akkor csináltak terhességi tesztet, mert az UH nem volt egyértelmű.
2011. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a hüvelyi UH fáj?:S vérvétel nincs?
2011. okt. 23. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem fáj a hüvelyi UH, egy kicsit kellemetlen lehet ha a doki megnyomja vele a méhszájadat. Én mondjuk ezzel nem foglalkoztam, mert a monitoron látható kis pacában gyönyörködtem :) Ha az UH-n látják a babát, jó helyen van és van szívműködése, akkor nincs vérvétel, felesleges lenne.

Ja és a terhességi heteket az utolsó menstruációd első napjától számold. Tehát akkor vagy 6 hetes, amikor 6 hét telt el az utolsó mensid óta.

2011. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hüvelyi uh nem fáj.

A legtöbb helyen pisiteszt van, vinni kell kis pisit és vmi reagens anyaggal mutatják ki belőle 99%ra a terhességet (vagy hiányát).

Amúgy legkorábban a nemvárt után 1-2 héttel érdemes menni, ahogy írta is az 1.

2011. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*jav: én a pisitesztet az uh előtt gondoltam.
2011. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vizsgálatnál:

először beszélgetés: mikor volt az utolsó menstruációd? Stb.

Majd manuális vizsgálat, és végül a hüvelyi UH.

Nem fáj egyik sem.

Az UH-t úgy kell elképzelni, hogy a dokinak van egy eszköze, ami leginkább egy vibrátorra emlékeztet, rá is húz egy óvszerre hasonlító gumit, majd bekeni zselével (mint a síkosító), és azzal nyúl be, ha a doki normálisan csinálja, akkor ez egyáltalán nem fáj. (Sajnos nekem volt már ellenkező tapasztalatom is, de akkor nem voltam terhes, nem baba miatt csinálták ezt a vizsgálatot, és egy idióta orvos végezte...) Szóval azóta már több orvos is csinált nekem ilyet, és a babásokra szerintem amúgy is különösen "vigyáznak".


Gratula a babához!


(Ja, én amúgy 8-10 hetes terhesen szoktam először menni, a dokim így tartja jónak)

2011. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt a "pisitesztet" otthon is elvégezheted. Ugyanígy működnek az otthoni terhességi tesztek is, amiket megvehetsz a drogériákban vagy gyógyszertárban.
2011. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8-10 hetesen szoktál menni? ez nálad rendszeres? :) én másodjára vagyok terhes, Te?
2011. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3. baba. :o)
2011. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!